Jelzáloghitel elengedés?

Figyelt kérdés

Végülis hány születendő gyermek után engednek el a jelzáloghitelből? Neten az alábbit olvastam.

": A második gyermeket vállaló családok gyermekenként 1-1 millió forinttal csökkenthetik a gyermek születését megelőzően felvett jelzáloghitel-tartozásukat." Tehát jön a masodik gyerek akkor 2 milliót elengednek?



2022. febr. 1. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:

2 gyereknél összesen 1 millió, 3 gyereknél 5 millió.


[link]


2019. július 1-től a második és további gyermekeket vállaló családoknak lehetőségük van arra, hogy csökkentsék a jelzáloghitel-tartozásukat. A második gyermeket vállaló családok 1 millió forinttal mérsékelhetik jelzáloghitel-tartozásukat, míg a harmadik gyermeknél 4 millió forint a hitelelengedés összege, minden további gyermeknél pedig további 1-1 millió forinttal csökkenthetik a jelzáloghitel-tartozásukat a családok.

2022. febr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jól gondoltam akkor köszi. De amit idéztem azt is család.hu-n találtam... kicsit félrevezető
2022. febr. 1. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!