Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babavárónál ez valóban így...

Babavárónál ez valóban így működik?

Figyelt kérdés
Jelenleg nekem nincs állásom, munkanélkülit kapok március végéig. Valahol olvastam, hogy ilyen esetben a dolgozó fél fizetését elosztják két felé és úgy nézik, hogy belefér-e a hitel, mert én háztartásbelinek számítok. A férjem netto 420ezerftot keres, elvileg így is beleférünk, viszont van 2 áruhitelünk is.
2022. febr. 1. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így működik.
2022. febr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítanék. Együttes hiteligénylés esetén (babavárót csak együtt lehet igényelni) összeadódik a bank által elfogadható összes jövedelem és az összes hitel is. Az MNB azt írja elő, hogy 500E Ft összjövedelem esetén maximum 50% lehet az összes meglévő és a jövőbeni törlesztőrészlet is, de ez csak egy felső korlátozás.


A bank dönthet úgy, hogy más szempontokat is néz, pl ha túl sok a meglévő hitel, ha sok eltartott van, ha nem tetszik neki valami, akkor előírhat egyéb feltételeket is.

2022. febr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!