Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik, ha a pénz átvétel...

Mi történik, ha a pénz átvétele után a pénz küldője refundol western unionon?

Figyelt kérdés

Egy számomra ismeretlen elvileg kanadai embertől fogok kapni egy nagy összeget Western Unionon keresztül. (internetes vásárlás)


Nem tudom pontosan hogy működnek a dolgok, de ha jól tudom pl. PayPalon is lehet refundot kérni ha felhívom a bankomat vagy írok a supportnak hogy feltörték az accountomat.


Western Unionnál is meg lehet csinálni ugyan ezt a lépést és kérni refundot? Mi történik ha már átvettem a pénzt és az átutaló visszakéri bankon keresztül a pénzét?

Gondolom nagyobb összegnél már elkérnek minden személyemet igazoló kártyát és nyomoznának a dolog után. Mennyi idő után "évülhetne" el a dolog, mennyi idő után lennék biztonságban az esetleges ajtón kopogástól?

A weboldalon nem találtam választ a kérdésemre, de ha jól tudom, van lehetőség a pénz átvétele után is visszakérni azt.


Van ennél jobb megoldás?



2022. febr. 1. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal átvétel után nincs refund. De valószínűbb, hogy sosem fogsz pénzt kapni tőle, csak valami kamu emaillel akar meggyőzni, hogy fizetett és küldd el a cuccot.
2022. febr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Használunk middle man-t, és csak akkor adnám neki oda a terméket miután átvettem
2022. febr. 1. 21:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Meselj mar kicsit, hogy egy ismeretlen kanadai ember mit vett meg toled sok penzert, amit mindenkepp WU-n keresztul kell kifizetnie a sokkal biztonsagosabb es kovethetobb paypal es/vagy banki transzfer helyett?


99% hogy at akarnak verni, en a helyedben most azonnal megszakitanek minden kapcsolatot vele.

2022. febr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam egy hasonló sztorit (linkelném, de nem találom). A lényege az volt, hogy egy magyar srác hirdetett laptopját Angliából akarták megvenni.

Valami kamu banki igazolást küldtek neki, hogy annál a banknál van letétben a pénz, amit megkapott volna, ha elküldi az árut, de gyanús volt neki.

2022. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jah, amugy igazuk van a tobbieknek is: jo esellyel semmilyen penzt nem fogsz kapni, csak egy hamis WU 'igazolast' es a surgetest, hogy kuldjed a cuccot. Bankon keresztul egyebkent nem lehet visszahivni a WU transzfert, semmi koze a bankokhoz.
2022. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Google: nigériai csalás


Komolyan 2022-ben ennek még bedől valaki???

2022. febr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hintalow ***** válasza:
58%

Még egy voks arra, hogy ez egy teljesen hétköznapi nigerian scam :)

A WU amúgy is nagyrészt arra épül, hogy kapsz egy értesítést, mely szerint kifizethető a pénz, szépen bebattyogsz személyesen, és a kezedbe nyomják, ekkor tekintik teljesítettnek a tranzakciót. Cserébe a pénz indítása után kb nem vállalnak semmilyen garanciát a sikerességére, nem véletlenül a csalások melegágya már évtizedek óta (csak a másik oldal irányába, ezen keresztül fizettetnek pénzt a palimadarakkal)


Max. kamu email-es igazolásokat fogsz kapni, hogy már elindították a pénzt becsszó, még a 170 évvel ezelőtti eredeti alapító tagok aláírása is rajta lesz, csak ponnnt nem tudják addig befejezni a tranzakciót, amíg meg nem győződtek arról is, hogy a csomag rendben feladásra került (mert hát az eladó érdeke is fontos ugye - egy olyan cégnél ami semmilyen árúforgalommal nem foglalkozik...), szóval a tracking numbert (mert csak követhető módon indíthatod el persze) add még levélben és becsszó abban a pillanatban csilingelni fog a telefonod, hogy megérkezett a pénz a kezedbe... vagy valahová... de tényleg becsszó :D


Mindennemű szarkazmus a képzelet szüleménye. Becsszó.

2022. febr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!