Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe érdemes manapság fektetni?

Mibe érdemes manapság fektetni?

Figyelt kérdés

Vagyok abban a szerencsés helyzetben, hogy havonta nagyobb összegű pénzt tudok félretenni a bevételeimből.

Először kifizettem minden hitelem - diákhitel és lakáshitel - így mostmár csak a kellemes gond maradt, hogy valahogy megőrizzem a félrerakott pénzem értékét, de nyilván az sem baj, ha kamatozik is kicsit.


Ennek okán eleinte csak MÁP+-ba fektettem be, majd tavaly nyáron a nagy esésnél júliusban vettem crypto-t (BTC, ETH, SOL, DOT) amikkel kb. most vagyok nullán (kivéve a SOL és a DOT).


Azóta kicsit jobban beleástam magam a fundamentum és technikai analízisbe és igazából per pill nem szívesen ölnék több pénzt sem cryptoba, sem részvényekbe, pedig pont azt terveztem, hogy nyitok egy TBSZ-t valahol (KBC vagy Random) és veszek havonta X összegben blue chip részvényeket.

Sajnos úgy látom, hogy talán egy következő válság küszöbén vagyunk és visszanézve a 2000-es évek elején indult lufit a Nasdaq-on simán lehet, hogy belevásárolok a "tetejébe" és 10-15 évig víz alatt leszek a befektetéseimmel.


Nyilván nem azt várom egy kockázatos, volatilis piactól, hogy 1-2 év alatt duplázódjon a pénzem (bár ez cryptonál lehetséges, ha a medvepiac alján vásárol be az ember), de azért 5 évig is veszteségben lenni elég rossz befektetés.

Akkor már inkább rakom az új PMÁP-ba ami januárban jött ki. Az 6.6% (1.5% kamatprémium + infláció). Ennél biztonságosabbat a jelenlegi környezetben én nem látok. Addig meg PMÁP-ban kivárok ameddig kicsit tisztázódik a piaci helyzet.


Ti mit gondoltok, mibe érdemes az embernek tennie a pénzt, ha folyamatosan minden hónapban van megtakarítás és nem csak eseti, alkalmi dologról van szó?



2022. febr. 2. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Ingatlanba mint mindig.
2022. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
19%
Én önerőt gyűjtenék és jöhet a kövi ingatlan amit kiadnék. Addig meg PMÁP.
2022. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
13%
Csak btc
2022. febr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!