Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vásárlás történt a kártyámról(...

Vásárlás történt a kártyámról(Erste ,George) kétszer.Nem én voltam a vásárló.8176, és 9328 forint értékben licenc kulcsot vett valaki.A bank érdemben nem foglalkozik a dologgal.Paypalon keresztül.Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A paypalal nem tudok kommunikálni, pedig elvileg van magyar nyelvű chet.

Kérésre küldök képernyőképet a paypal-ról.A kártyát zároltattam végleg.


2022. febr. 5. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
A kártyát tiltani kell, majd panaszt kell tenni a bankban, hogy jogosulatlan kártyahasználat volt.
2022. febr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt mondták a fiókban, hogy vegyem fel a paypallal a kapcsolatot, ők nem tehetnek semmit.
2022. febr. 5. 18:00
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudok angolul.
2022. febr. 5. 18:02
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Honnan tudtak meg a kartya adataid? Milyen oldalakon vasaroltal vele? Vagy kivel osztottad meg?
2022. febr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak regisztráltam a paypalra, nem vásároltam semmit.
2022. febr. 5. 19:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem veletlen valami kamu oldalra regisztraltal? Vagy nem kamu oldalra leptel be?
2022. febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6. De, valószínű. Vagy valamelyik kiskorú aki játszik a telefonon valami játékon belüli vásárlásra rányomott pl.
2022. febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok benne biztos.De játékot soha nem vásároltam.Banggoodról vettem egy powerbankot, de az rendben is volt.Egyedül élek, senki más nem fér sem a telómhoz, sem a számítógépemhez.
2022. febr. 6. 15:11
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Valami nem stimmel.

Nagy hír volt, hogy az Erstebank 2021. februártól blokkolta a Curve fizetéseket, mert nem tett eleget a PSD2-szabványban megkövetelt kettős azonosítás feltételének.

Arra a kérdésre, hogy a PayPal-t miért engedik, azt válaszolták, hogy kér erős ügyfélhitelesítést azoknál a tranzakcióknál, amelyekre ezt a jogszabály előírja (kivételnek számítanak az úgynevezett megújuló fizetések, például a havi rendszeres Netflix vagy bármilyen más előfizetési díj).

Tehát, PayPal esetén folyamatos előfizetés esedékes új fizetésekor nincs kettős azonosítás, vagyis lehetséges volt fizetni a te közreműködésed nélkül is.


Egyébként, nem ártott volna előre tájékozódnod, hogy probléma esetén mi módon lehetséges ügyet intézni a PayPal-nál, és hogy az, számodra alkalmas-e?

┌ A PayPal a luxemburgi bejegyzésű PayPal (Europe) S.á r.l. et Cie, S.C.A. révén 2011. 07. 26. óta van jelen Magyarországon, amikor megkapta első, elektronikuspénz-kibocsátási engedélyét. Azóta 17 újabb engedélyt kapott, amelyek részletei a Magyar Nemzeti Bank listáján találhatók.

A PayPal magyarországi működésének típusa: határon átnyúló hitelintézet.

Jellemzője, hogy nincs élőhangos – vagy Magyarországon személyesen is felkereshető – ügyfélszolgálata. A PayPal magyar nyelvű megkeresésre magyar nyelven csak chatbot révén válaszol, felkínálva a továbblépés lehetőségét.

A levelezés második szintjén csak angolul fogad megkeresést és itt is fennáll a kockázata annak, hogy az ügyfelek csak elégtelen információt nyújtó robotokkal tudnak angol nyelven kommunikálni. Ezért a PayPal Message Center-én keresztül történő érdemi vitarendezés kimenetele is bizonytalan, amire az MNB - a PayPal-t is nevesítve - hívja fel a figyelmet.

Problémát jelenthet az is, hogy az ügyfélpanaszokra lassan vagy egyáltalán nem válaszolnak.

A magyarországi bejegyzéssel rendelkező bankok a PayPal rendszerén keresztül történő internetes vásárlásokat pénzügyi közvetítő révén végrehajtott műveletnek tekintik és azt nem fogadják el saját tranzakciójuknak.

A PayPal ügyfélszámláin lévő pénzekre nem terjed ki az Országos Betétbiztosítási Alap (vagy bármilyen egyéb magyarországi garanciaalap) védelme. Az ilyen típusú intézmények nem tagjai a saját anyaországuk szerinti betétgarancia rendszernek sem. ┘

Még angol tudással sem biztos, hogy sokra mennél. És mivel a magyarországi bankok nem fogadják el saját tranzakciójuknak, az Erstebanknál sincs mit keresned.

2022. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár ez is utólagos okosság, de ott is hibáztál, hogy neten a bank-, vagy hitelkártyád adatait adtad meg; esetedben csatoltad a PayPal-hoz.

„Ezer” éve, a netes kártyás fizetési lehetőség kezdetének kezdetétől van virtuális kártya, ajánlják is, hogy ilyet és csak ilyet használjanak az ügyfelek online fizetéshez.

Konkrétan az Ersténél úgy működik, hogy 1 Ft-os limiten áll, azaz, 24 óránként összesen ekkora összeget lehet fizetni róla. Ha valaki fizetni akar a virtuális kártyával, akkor az ingyenes netbank ingyenes használatával meg tudja emelni a limitet a fizetni szánt összegre, ez azonnal teljesül. A netbankba belépéshez kettős azonosítás van, és a limitemelés elfogadásához is. Ha 24 órán belül nem kerül felhasználásra az összeg – ami több fizetésből is állhat –, akkor automatikusan visszaáll 1 Ft-os limitre. Persze, szintén a netbank használattal, előbb is vissza lehet állítani, illetve, ha 24 órán belül nem tervezett fizetést akar a tulajdonos, akkor emelhet az összegen. És további biztonság érdekében ezt a kártyát is kétévente ingyen és automatikusan cserélik. A kártya éves díja 1633 Ft. Az azonosításhoz küldött SMS-eknek nincs díjuk. Fújhatják a kártya adatainak ismeretét; olyan esetben sem tudnak a tulajdonos nélkül fizetni vele, ha a fizetéskor nincs kettős azonosítás.

Az én POS terminálokhoz (bolti, postai stb. fizetés) és ATM-hez használt kártyám adatait sose látta a net, pedig rengeteget fizetek bankkártyával. A virtuális kártyám adatait meg regisztrálhatom bárhova, megadhatom bármilyen fizetéskor, csak akkor lehet 1 Ft-nál többet fizetni vele, ha többszörös biztonsági ellenőrzés során én intézem, alkalmanként ingyen. Az évi 1633 Ft-os kártyadíj meg bakfitty az izgalmakhoz, intézkedési igényekhez, esetleg meg nem térülő lopásokhoz, bankkártya letiltáshoz, új kártya igényléshez képest.

2022. febr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!