Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ki fizeti ilyen esetben a...

Ki fizeti ilyen esetben a bankkártyahasználat költségeit?

Figyelt kérdés

Amikor bemegyek a postára, és ott csekket (készpénzátutalási megbízást) fizetek be, és bankkártyával teljesítem a fizetést, akkor az én számlámról csak a csekken lévő összeget vonják le, tehát nekem nem kerül semmibe a kártya használata.

Gondolom, a posta sem jótékonysági intézmény, egy normál csekk befizetéséért is von le valamilyen díjat. Ha mondjuk csekken befizetek 10000 forintot, akkor a fogadó fél (mondjuk a gázszolgáltató) nem fog belőle megkapni, csak valamivel kevesebbet tippem szerint olyan 9700 körül. De mi van akkor, ha a csekkbefizetést bankkártyával teljesítem? Ott a kártyaelfogadás díja is felmerül, mint plusz költség, tehát akkor még kevesebbet kap a szolgáltató, vagy a fizetés módja már ebben az esetben nem releváns, tehát megkapja ugyanazt a díjat, mintha kp-val fizetnék? Egyáltalán a szolgáltató tudja azt, hogy én kp-val, vagy kártyával fizettem a postán?


2022. febr. 9. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Neked ezzel nem kell foglalkozni, ezt a Posta meg a szolgaltatok elintezik egymassal. Nem kap kevesebbet a szolgaltato es emiatt nem lesz hatralekod sem.
2022. febr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A közszolgáltatók nem, a többi szolgáltató a fogyasztói árakba építi bele a csekkes fizetések költségét. A kártyaelfogadás díját a posta fizeti, de az minimális.


A legjobb megoldás, ha teljesen elfelejted a csekkeket, lemondod a papír alapú számlát, és mindenre csoportos beszedési megbízást állítasz be, vagy ha mindenképp manuálisan szeretnéd minden hónapban befizetni a számláidat, akkor a szolgáltatók weblapján.

2022. febr. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xswerdy ***** válasza:

Itt két dologról van szó. Egyrészt a csekk kezelésnek van egy postai díja, ami nem is alacsony. külföldön ezt jellemzően a befizető ügyfél fizeti, nálunk a csekk kibocsátója, tehát akinek a számlájára befizetsz.


A másik a bankkártyás fizetés költsége. Jellemzően a bankkártyás fizetés az ügyfélnek ingyenes, azt az elfogadó fizeti. A bankkártyás kp felvétnek viszont általában van költsége. Pár évvel ezelőttig a postai csekkbefizetés kp. felvétnek számított, manapság viszont sima kártyás fizetésnek számít, így nincs költsége.

2022. febr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Te fizeted, a havi díjban benne van a csekk kiállításának, kiküldésének költsége is.
2022. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 xswerdy ***** válasza:
nem. A szolgáltató nem kérhet plusz pénzt azoktól az ügyfelektől, aki csekkel fizet.
2022. febr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, de adnak kedvezményt, ha nem kérsz számlát.
2022. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tehát plusz pénzt kell fizetned, ha csekkel fizetsz, megközelítés kérdése.
2022. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Amiket leírtatok, az nagyából világos. Van amivel egyet is értek, van amivel nem.

A kérdés az az, hogy a szolgáltató (vagy akár a NAV), akinek a csekkét befizetem a postán, ugyanannyit kap akkor is, ha kb-ban, és ha bankkártyával fizetem be a csekket!

#2 Lemondanék én akár mindenről, de nem szívesen teszem, főleg addig amíg nem kényszerítenek rá.... Ugyanannyit fizetek akár csekken, akár számláról intézem. Csak kevés szolgáltató ad kedvezményt. És ha már nem járok jobban az ő oldalukról, akkor legalább a saját banki költségeimen tudjak spórolni. Eléggé gázosnak tartom, hogy ha egy szolgáltatónak nem kell havonta levelet nyomtatnia, borítékolnia, postáznia nekem, nem kell csekket előállítani, és annak a postai-banki költségeit kifizetnie, akkor mindezekért cserébe (jutalmul) megkapom azt, hogy fizethetem én az átutalás költségét. Nem is igazán tudom, hogy is van ez voltaképpen.

2022. febr. 10. 00:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt, ha online fizetsz pl. a weboldalan, a bankkartyaddal, annak semmilyen koltsege nem lesz. Masreszt, ha valamiert atutalassal szeretnel fizetni, az csak akkor nem ingyenes, ha nem jo bank, nem jo szamlacsomagjaban vagy. A piacon min. 3 szamlacsomag van, amiben ingyenes az utalas, nincs szamlavezetesi dij, max. eves kartyadij.
2022. febr. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9 esetleg ajánlasz is olyan számlacsomagot, aminél ingyenes az utalás, és tényleg nincsen havi számlavezetési díja? Én eddig nem láttam ilyent. Vagy legalábbis komoly feltételei vannak (pl: havi 500 ezer fizetés jóváírás).

Különben nem igazán érti, hogy miből is élne a bank :).

2022. febr. 16. 14:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!