Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora mértékű valójában az...

Mekkora mértékű valójában az infláció?

Figyelt kérdés

Nincs egy éve, hogy néztem az arany árát, ezer gramm nem érte el a 18 milliót, most meg több már 25-nél, az 40% körül van, ha jól számolom.

Ez mennyire reprezentálja a pénzromlást?



2022. febr. 14. 17:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ugyanennyivel ment fel a gyros tál ára is. Szerintem több ez, mint a beharangozott 6-7%
2022. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%

Semennyire.

Ez inkább kereslet-kínálat mibenlétét mutatja.


Infláció? :)

Majd figyeld, mikor a hazaáruló kormányunk megszünteti a hatósági áras benzinárat. Majd megugrik duplájára a benzin ára, ahogy az élelmiszerárak, szolgáltatások is minimum 25-30 %-al drágulni fognak.

Plusz még folyamatos forint gyengítés, aztán államcsőd lesz, meg éhezés.

A 2008-as válság csak el lett odázva.

Amerikába is öntik a fedezetlen pénzt a piacra, aztán újból összeomlás lesz, ami hatni fog Magyarországra is.


Az ostoba magyart meg lehet hülyíteni, mert egy napszámos szellemi szintjén van.

2022. febr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 grafno ***** válasza:
100%

Ha a facebookot nezed akkor -35%

Ha teslat akkor +1000% az elmúlt 2evben.

2022. febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
47%
Ennek semmi köze az inflációhoz. Amúgy szerintem 15 százalék körüli lehet
2022. febr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Az infláció megfelel a KSH által közöltnek, csakhogy az egy fiktív fogyasztói kosarat jelent, amiben benne lehet a legújabb iPhone, vagy egy Audi, stb. ugyanúgy mint a kaja.
2022. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
61%
A KSH 7,9-et hazudik. Szerintem az én személyes inflációm (vásárlói kosaram inflációja) a duplája lehet.
2022. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Az arany az nem egy fix érték?

Mellesleg azt is kezdem észrevenni, hogy az olyan lakások, mint az enyém is, amelyért tavaly 35-36 milliót kértek, most 50 körül kezdenek futni, még jó, hogy nem adtam el egy éve, nem sokon múlott, igazából én hátráltam ki, pontosan azért, mert nagy inflációt gyanítottam és kisebb lakást akartam venni, vagyis kisebb értékűt, meg pénzt.

Mi lesz itt vajon, mert még az is hallottam, hogy nem is marad ilyen mértékű, hanem nagyobb infláció lesz rövidesen.

Meddig fog ez menni?

2022. febr. 14. 19:42
 8/22 anonim ***** válasza:

"Az arany az nem egy fix érték?"


Nem.. Az is kereslet-kínálattól függ, mint minden.

2022. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Lehet itt osztani az észt meg elmélkedni rajta, mi ennek az egésznek csak az elszenvedői vagyunk.

Próbáljatok jó melóhelyet keríteni, sokat és jól dolgozni és akkor nem kell aggódni az infláció miatt. Bár ha aggódsz, jobb akkor se lesz.

2022. febr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Az arany azért elég jó értékmérő volt minden időben, amiből van kínálat elég, mondjuk persze devalvációs időben a kereslet megnőhet rá.

Mellesleg már nyugdíjas vagyok és éltem én már át hasonlókat, talán elég ha elmondom, hogy az első órabérem 8 forint 80 fillér volt, megkerestem vele 1700 forintot is és 3 Ft volt a benzin literje, meg egy kg kenyér is és az első lakásom 360000 Ft volt, gigászi ősszeg a 8,80 órabérhez képest.

Mintha Euróban számolnánk, vagy ha két nullát hozzáírmánk, ahol mostanában tartottunk és ez ismétlődik egyre és egyre, most elég durva dolgok fognak majd követlezni.

Tudtam én, hogy lesz infláció, de a negyven százalék az sokkolt, erre nem számítottam, bár sok jel mutat ilyen drasztikus pénzromlásra, még most sem akarok hinni a szememnek.

Így aztán sokra megy az ember a 13. havi nyugdíjjal, ha a többi meg az előző évinek úgy a felét éri és még nincs is itt a vége, inkább csak az eleje.

Mindegy, köszönöm a válaszokat, de úgy látszik, felesleges volt kiírnom a kérdést, a legtapasztaltabb én vagyok ahogy észreveszem.

Úgy tűnik, muszáj leszek mégis eladni a lakásom valódi értékén alul, mert egyre jobban rá leszek kényszerítve, mert nem fogom tudni fenntartani és jobb ha semmi jóra nem számítok, mert ennek már fele sem tréfa.

Minden jót nektek, üdv.

2022. febr. 14. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!