Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen arányban és milyen...

Milyen arányban és milyen eszközökben tartjátok a megtakarításaitokat, befektetéseiteket?

Figyelt kérdés

Én 50-25-25% arányban tartom állampapírban-részvényekben-cryptoban.

Tudom, ez nem az amit a nagy könyvben megírtak, de az én rizikó toleranciámnak megfelelő, az ördög úgyis a részletekben rejlik (eszközosztályon belül konkrétan miben, hol szálltam be, stb.)

Szeretnék majd idővel ingatlanba is fektetni, de ahhoz még kicsi a tőkém, hogy ne "all in" ingatlanban legyek.



2022. febr. 18. 01:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
ETF, CD, Crypto 70-20-10
2022. febr. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
60 crypto 30 etf ( szinten kripto ) 10 allampapir
2022. febr. 18. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Bátrak vagytok, és ha elbukjátok? Akriptó veszélyes terep
2022. febr. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
Mar olyan reg van kriptom hogy ha innen esne 70 szazalekat akkor is kb a befektetett osszegnel tartanek. Meg hat ha utana nezel a dolgoknak akkor nem batorsag kerdese... Csak na, kevesen neznek utana elegge es inkabb a mainstream media butitasat halljak
2022. febr. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%

3

Lol azt sem tudod hogy mit beszélsz. Na sebaj nézd csak az M1-et tovább.

2022. febr. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tényleg veszélyes terep a crypto, főleg ha low cap altokban tartja az ember a portfóliója nagyobb részét. Nyilván itt is, mint mindenhol a "risk:reward" arány ami meghatározó. Be lehet tolni egy számra mindent a rulettasztalnál és irtózatosan nagyot lehet kaszálni, de vihet is a ház mindent.

Vannak azért elég stabil fundamentumokkal rendelkező crypto projektek, de tény, hogyha jön egy dot-com buborékhoz hasonló esemény, akkor ugyanolyan tisztítótűz fog végigsöpörni a crypto piacon, mint anno a részvénypiacon. Aki akkor még nem élt, annak javaslom, hogy nézzen utána, hogy pontosan miről is volt szó. :) Az óriások túlélték a dot-com lufi kidurranását (amazon, ebay, microsoft), de ezt akkor, a lufiban élve még csak sejteni lehetett, hogy mik lesznek hosszútávon a befutók. Hasonlós stádiumban vannak most a crypto-k.

2022. febr. 18. 12:06
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Pontosan 6 os, a dotcom lufi alatt is aki a nagyokba fektetett az tulelt es meg jobban meggazdagodott... En csak bitcoinba fektetek, nekem az eves 100 szazalekos hozam boven eleg
2022. febr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azért az az éves 100% nem mindig annyi...minden 4. évben mínuszos a mérleg, utána meg van, hogy jóval több, mint 100%.


Mint mondtam, minden a risk:reward aránytól függ. Ha valaki kockázatkerülő, de a blue chip részvényeknél több izgalomra és potenciális hozamra vágyik, akkor ott a BTC. Relatíve kicsi hozam - crypto viszonylatban -, de a legmegbízhatóbb befektetés ebben az eszközosztályban. Ismerek sok olyan befektetőt, aki szintén csak BTC-t tart, de olyat is, aki low cap altokat, semmi mást.


Én valahol a kettő között látom a megfejtést saját magam kockázattűrő képességét figyelembevéve, tehát ez sem a tuti recept, olyan nincs. Nekem a crypto portfólióm 40%-a van BTC-ben, 40% ETH-ben és a maradék 20% széttdobálva 5-5-5-5%-ban DOT, SOL, AVAX, LINK coinokban.

2022. febr. 18. 12:43
 9/12 anonim ***** válasza:
Van otthon 10% körül a párnacihában, és 25% aranyban és arany érmékben és ritkaságokban. Van 40% kincstárjegyben és bankszámlán. A maradékkal tőzsdézek. Mostanában a BTC shortolásával keresek a legjobban. Január végén vettem egy kis Netflixet, amikor bezuhant, de nem zártam a pozit, mikor a zuhanás feléig visszakorrigált. Kár volt, most mínuszban vagyok vele. Ki kell seggeljem míg nyereséggel tudok kiszállni belőle. Mondjuk a forexen a múlt heti arany longolásom és Facebook shortom jó irányban van.
2022. febr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én most nagyon nézegetem a PayPal-t, brutál nagyot esett, bár ott már lehet valami fundamentális gondok is lesznek talán.
2022. febr. 18. 15:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!