Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Magyar Állampapír Plusz az...

A Magyar Állampapír Plusz az első félév után is visszaváltható úgy, hogy az első félév kamatát kifizetik? Vagy kamat csak az 5 év futamidő lejárta után, egyben kerül kifizetésre?

Figyelt kérdés

MÁP-ot még sosem vettem, mindig csak 1 éves állampapírt szoktam, de ha fél évre kifizetik a kamatot (ami 1,75%), akkor jobban megéri, de nem biztos, hogy jól értem, hogy mikor van kamatfizetés.


Illetve van olyan Állampapír, amelyik évente vagy az első félév végén visszaváltható, úgy, hogy az addigi kamat nem veszik el?



2022. febr. 20. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A jovairt kamatot nem veszted el.
2022. febr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, "visszaváltható" és a kamatfordulót követő 5 munkanapon belül ráadásul névértéken tudod eladni, és még a felhalmozott kamatot is megkapod.

Viszont ha az a célod, hogy nem várod meg a futamidő lejártát és idő előtt "visszaváltod", akkor ha egy évet kibírsz, jelenleg az 5 éves futamidejű Prémium Magyar Állampapír a nyerő. Ott ugyan 99%-os névértéken tudsz kiszállni futamidő vége előtt, viszont egy év alatt 6,6%-ot kamatozik, ezért ha azt az 1%-ot is figyelembe veszed, egy év alatt 5,6%-ot kamatozik a pénzed, ami a jelenlegi állampapírok között verhetetlen.

2022. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

MÁP+nál nincs kamat külön kifizetés.

Amikor visszaváltod akkor megkapod a felhalmozott kamatot.


Jól érted, ha fél év után visszaváltod, akkor 1,75%-al lesz több pénzed, mint eredetileg volt.

Ha 1 év után, akkor 3,75%-al.

2022. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat!

2-es, arról hol tudok olvasni, hogy a futamidő vége előtt 99%-os névértéken tudom csak visszaadni a PMAP-t? Az államkincstár oldalán ezt így leírva nem láttam az ismertetőben (bár lehet, hogy csak nem tudok olvasni :D).

2022. febr. 20. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
A kincstári árfolyamjegyzést ha megnyitod, ott látod az adott sorszámhoz tartozó visszavételi nettó árfolyamot.
2022. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!