Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankcsőd esetén mi lesz a...

Bankcsőd esetén mi lesz a személyi kölcsönömmel? Be kell fizetnem egy összegben?

Figyelt kérdés
Kérhetik-e, hogy egy összegben kifizessem? Vagy marad valamilyen számlaszám, ahova aztán is törleszthetek? Esetleg a terméket eladják másik banknak?

2022. febr. 28. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, erre én is kíváncsi lennék, gondolom a Sberről van szó, szerencsére nekem pénz nincs rajt, nem arra jön a fizum szerencsére, pedig gondolkodtam még egy éve, hogy átkérem odaa, csak utalom rá havonta a kölcsönt (automatikusan vonnak, de havonta hó elején utalom, mert 10-ig vonja a Sber), nagy vész esetén ki tudnám fizetni karcosan a hitelt, de nem szeretném.
2022. febr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
rajt=rajta
2022. febr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha a bank becsődöl, akkor nem kérhetik egyösszegben a törlesztést. Ha becsődöl, akkor valószínűleg a jogutódnak kell majd fizetni tovább, mert valószínűleg lesz, aki felvásárolja a bank maradványait. Amennyiben nem, akkor pedig a követelésük is kuka.
2022. febr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3, majdnem tokeletes valasz, egy pontositas: Olyan nem szokott lenni (legalabbis a vilag normalisabb felen), hogy ne kelljen el egy bank, ez esetben ugyanis a betetesek is penz nelkul maradnanak. (Egy reszet fedezne idehaza a BEVA.)


Szoval 99%, hogy valaki atvenne.

2022. febr. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, nyilván nem történne olyan, hogy ne venné át valaki, azt csak azért írtam, mert nagyon minimális esély van rá. De én sem tudom elképzelni, hogy csak úgy kuka legyen, valaki biztosan lecsapna rá. De amúgy szerintem nem fog becsődölni a sberbank sem.
2022. febr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. febr. 28. 10:07
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 Lecsap rá az MNB vagy az OTP, vagy még jobb mészárosék :D

Mindegy nekik hogy a fentiek közül ki, csak az a lényeg köze legyen a fideszhez.

Így fog járni a Raiffaissen is :)

2023. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!