Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MÁP Plusz állampapírból...

MÁP Plusz állampapírból érdemes áttenni a megtakarítást az új inflációkövető PMÁP 2028/I állampapírba; mennyivel kockázatosabb az inflációkövető állampapír, mint a MÁP Plusz?

Figyelt kérdés
A MÁP Plusz másfél éve lett vásárolva. Így a mostani 2. évre már 4,5% a kamata. Elmarad az inflációtól. Sajnos.

#MÁP plusz #PMÁP 2028/I #MÁP Plusz vagy PMÁP 2028/I
2022. márc. 2. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp. Bár jelen állás szerint az euro nem fog megállni 430 forintig, így tulajdonképpen mindegy.
2022. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Jelenleg érdemes inkább kézzel fogható értékbe fektetni, garázs, lakás ilyesmik.
2022. márc. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Igen valamivel jobb. Így olyan mintha az égő forintra 2 pohár vizet öntenél, nem csak egyet.
2022. márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Átraktad?
2022. júl. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem lett átrakva.
2022. aug. 4. 09:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig azt mondják jobb!

Már én is kérdeztem hasonlót.

2022. aug. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is láttam az itteni hozzászólásokat is, meg általában több hasonló témájú szakmai cikket is elolvastam.

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy a tudás birtokában vagyok. :)

Bízom benne, hogy 6-12 hónapon belül normalizálódik a helyzet és egy hozzám hasonló átlagember is biztosabban tud tervezni. Szerintem nagyon kevés valós/hiteles információ áll egy átlagember rendelkezésére. Azok is sokszor kozmetikázottak, befolyásolási szándékkal íródott "szakmai vélemények".


Ha a MÁP-ba fektetés előtt (2019-2020) előre láthattam volna a mai helyzetet, akkor valószínűleg inkább ingatlanépítésben/fejlesztésben gondolkodtam volna. De ugye utólag már könnyű okosnak lenni.

Azok jártak jól akik megfelelő információk birtokában előre láttak és/vagy eleve maguk tudták alakítani a piaci/világgazdasági folyamatok alakulását.


Ha egy év múlva újra visszatérünk ide, már okosabbak leszünk. Remélhetőleg csak okosabbak és kevésbé csalódottak.

2022. aug. 4. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!