Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha devizaszámlámról (euró)...

Ha devizaszámlámról (euró) szeretnék valutát (euróban) levenni bankfiókban (K&H) azt megtehetem vagy csak forintban adják ki az euró alapú devizaszámláról is?

Figyelt kérdés

2022. márc. 4. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze h megteheted! Azért devizaszla!
2022. márc. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
De miert kell kp-t kivenni? Kartyaval fizess.
2022. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Kifizetik az eurót de pont a K&H-t hagytam ott mert 5800euróra lévő levontak 80-at. Az Erste se jobb ott befizetésnel is vonnak le bizonyos százalékot.
2022. márc. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha euró számlád van, akkor kifizetik az EUR-t és KP felvételi díjat számítanak fel érte.

Ha EUR számláról forintot veszel fel, vagy forint számláról veszel fel EUR-t, akkor váltási díjat fizetsz.

A díjakat megtalálod a bankod díjtétel közleményében.


ATM automatából olcsóbban tudsz KP-t felvenni, mint bankfiókban, viszont az EUR ATM Magyarországon nagyon ritka. OTP-nek két darab van, a te bankodnak nem tudom, van-e egyáltalán. Idegen bank ATM-jég használni meg külön díjjal tudod.


Ha van az EUR számládhoz bankkártyád, akkor azzal közvetlenül tudsz EUR-t költeni, illetve fizetéskor napi árfolyamon átváltva tudsz forint tranzakciókat is intézni (cserébe persze az EUR számla vezetési és tranzakció díjai is mind magasabbak, nehogy te járj jobban)…

2022. márc. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!