Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Prémium klasszikus befekte...

OTP Prémium klasszikus befektetési jegyben van megtakarításotok?

Figyelt kérdés
Nyáron fektettem a fent megnevezett befeketetési jegybe. Jelenleg jócskán mínuszban vagyok (100e Ft-tal kb), érdemes bent tartani a pénzt, vagy vegyem ki? Jelenleg nincs rá szükségem, csak eléggé bosszant.
2022. márc. 5. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a befektetési forma tipikusan nem rövid távra szól, így fél év alatt ne várj csodát. Ha mostanában nincs rá szükséged hát ne nézegessed mert feleslegesen aggódsz rajta. Ha nyugtalanul alszol vagy bosszant az hogy a befektetésed kevesebbet is érhet, akkor vagy nem neked való ez a fajta befektetés vagy túl sok pénzed van benne.

Kivenni semmiképp sem érdemes, mert egyből realizálnád a veszteséged. Az alap egyébként is írja, hogy minimum ajánlott befektetési idő 1-3 év.

Jelenleg amit tehetsz és javaslom hogy csinálj az az hogy ne nézz rá, hiszen jelenleg ugyanannyi pénzed van mint amennyit betettél, hiszen nem realizáltál sem nyereséget sem veszteséget.

2022. márc. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, rövid távra szól, eleve kb 1 évre terveztem. Jelenleg 100ezer Ft minuszban vagyok és félek, hogy lejjebb fog menni még, ha gyengül a forint. Neked is van ilyen fajta befektetési jegyed?
2022. márc. 5. 22:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Lejjebb is mehet - feljebb is mehet, ez egy ilyen játék. Csak ismételni tudom önnönmagam, ha rosszul érzed magad amiatt hogy 100ezer Ft minuszban vagy most (ami nem igaz mert még nem döntöttél úgy hogy kiszállsz), akkor ne nézegesd ilyen gyakran hogy is állsz. A tőzsde és egyéb magas kockázattal bíró befektetéseket kerüld a jövőben, amíg nem tudod kezelni ezt a fajta stresszt. Ülj benne még, előbb vagy utóbb fordul a "szerencséd" és megindul felfelé az árfolyam.

Nekem nincs ilyen befektetési alapom mert magasak a költségei, én saját magamnak kezelem a pénzügyeimet.

2022. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elvileg alacsony/mérsékelt kockázatú, nyilván nem ilyen kockázatos mint a tőzsde.
2022. márc. 6. 10:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Értem amit mondasz, de attól függetlenül lehet hogy ha valamilyen részvényekbe fektető befektetési alapot veszel azzal már -300ezer Ft-ban lennél. De ezek felesleges spekulációk.

Én magam részéről nem tudok többet hozzátenni a fentebb leírtakhoz, nem fogom harmadjára is leírni ugyanazt.

2022. márc. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!