Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eladtunk egy ingatlant, ma...

Eladtunk egy ingatlant, ma kapjuk meg az árát. Tartsuk forintban az összeget az elég alacsony kamattal vagy váltsuk át azonnal a jelenlegi egetverő árfolyamon dollárra vagy svájci frankra? Hogyan lehet jobban meguszni az inflációt?

Figyelt kérdés
Lesz esetleg jobb az árfolyam később vagy inkább még rosszabb? Egy- két évről van szó. Házbővitésre lesz majd költve, de csak jövőre, mert a tervekre, engedélyekre elmegy az idei év, és anyagokat is csak részben tudunk előre vásárolni, mert egyelőre nincs hol tárolni. Minden tanácsot köszönök, dilemmában vagyunk.

2022. márc. 7. 06:40
 1/7 anonim ***** válasza:

A valutákkal az a baj, hogy nem állandó az árfolyam. Erősödhet a Forint és akkor milliókat veszitesz.


Ugyanez igaz a részvényekre is. Lehet, hogy valami most olcsó, de lehet 2 év múlva még olcsóbb lesz.


Az állampapír hoz biztosan emelkedő hozamot, bár a valós infláció alatt marad.

2022. márc. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Senki se tudja. Én nem váltottam be ami maradt pénzem , azt mikor láttam az árfolyamot így számolta.


380 az eur, 350 az USD.

Ha váltom akkor majdnem 386 lesz.


Ha 1 évig állampapírban van 3 százalék felett hoz az 400 Ft árfolyam. Visszavaltaskor meg 6 Ft bukó tehát 406 forintos eur árfolyam 1 év múlva amikor kell még nem bukó hanem pénzemnel vagyok.


Ráadásul azóta rosszabb az árfolyam így a 410 és eur esetén is jobb az állampapír


Ezek után döntöttem, én úgy gondolom hogy 410es árfolyam tartósan nem lesz, ahol megérné ez a móka.


Mindenki úgy dönt ahogy akar

2022. márc. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg mennyibe kerülne bérelni valamilyen helyet a vásárolni kívánt anyagok tárolásához. Az építkezéshez használt anyagok biztosan drágulni fognak még a mostani marha drága szintekről ezután is. Szóval lehet olcsóbb lenne bérelned valamilyen tárolót vagy akármit, ahol most megveszed és jövő évig tartod a dolgokat, minthogy várj jövő évig.
2022. márc. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as: igen, ez a bérlés eszünkbe is jutott, megpróbálunk keresni lehetőséget erre.
2022. márc. 7. 07:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

aranyat venni már szinte lehetetlen, a devizaváltás lutri, így az ingatlant kár volt eladni, ha értékőrző befektetésben gondolkodsz.


A legbölcsebb, ha ingatlant veszel az eladott ingatlan árából, olyan helyen, ahol szerinted majd évek múlva indul meg a kereslet növekedés telek, ház iránt.

2022. márc. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Cryptoba nem gondolkodtál?
2022. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
A forint sose volt, hogy erősödött volna. Nézd meg az 5 éves grafikont. Még a dolcsi is értéktartó.
2022. márc. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!