Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van értelme most még gyorsan...

Van értelme most még gyorsan a jelenlegi bankszámlámhoz deviza számlát nyitni és átváltani a pénzem egy részét másik devizába?

Figyelt kérdés
2022. márc. 7. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért akarod ezt csinálni ? Milyen devizára gondoltál ?
2022. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs. Ne pánikbol hozz meg befektetési döntéseket, mert csak kapkodni fogsz.
2022. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert úgy látom hogy a forint már így is sokat romlott és fog is még, biztos nem fog itt megállni.
2022. márc. 7. 11:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem hosszútávra akarod másmilyen pénznemben hagyni akkor nincs.
2022. márc. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 ha ebben biztos vagy, akkor nincs kérdés, cselekedj.

Én abban vagyok biztos, hogy nem vagy biztos, ezért kerdezoskodsz itt :)

2022. márc. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 nem vagyok pénzügyi szakember ez tény. Más, teljesen különálló szakmának vagyok a mestere. Sajnos a kenyeremet viszont pénzből veszem, ezért nem tudom felmenteni magam ezektől a rohadt pénzügyi kérdésektől. Pedig nem érdekel ez az egész pénzügy világ. A forint a történelem során bebizonyította gyengeségét, szóval nem tagadom, hogy a bizonyosságot nem alapos elemzés során nyertem, hanem történelmi tapasztalatból, onnan hogy a forint az előző válságos időszakok után is pocsékul teljesített.
2022. márc. 7. 11:30
 7/7 anonim ***** válasza:

A forintnak nincs jövője.

Rég be kellett volna vezetni az eurot, mióta az euba beléptünk azóta ezen kellett volna dolgozni gőzerővel.


A gyenge valuta olcsóbbá teszi az országot, a külföldi tőke és befektetések beáramlásának kedvez. Egy cég az unios piacra értékesít euroban, míg a parasztot forintban fizeti ki. Azonos ár mellett nagyobb profitra tud szert tenni. Egy külföldi beruházónak nagyon megéri forintban fizetni a dolgozóit, euroban pedig bevételt generálni. Hogy a jó magyar állam okosságairól ne is beszéljünk, ezért nem akarják bevezetni az eurot. Na meg persze ahhoz nem ártana egy stabil hazai deviza meg egyebek... de ez már mellékes.

Szóval hogy megéri-e dollárra vagy eurora váltani a pénzed attól függ hogy mennyit és merre halad az árfolyam illetve milyen időtávot nézünk.

Jósgömbünk egyikünknek sincs.

Ha menedék, akkor nem másik deviza hanem arany.

Szubjektív vélemény.

2022. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!