Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csináljak félmillió...

Mit csináljak félmillió készpénzzel?

Figyelt kérdés

Keresztanyámtól kaptam félmillió forintot, ötven darab tízezrest. Gondoltam, hogy dollárba átteszem, és valamibe befektetem. Tudok valahol (nem magyar) állampapírt venni dollárban? Gondolom ahhoz valami bankszámlára be kellene először tennem?

Vagy euróban jobb helye lenne? A világgazdaság még azért mégis dolláralapú, de nem tudom, hogy hogyan lehetne dollárban befektetni. Ha viszont euróban vennék állampapírt, arra van lehetőség itthon is vagy akár Ausztriában, Szlovákiában, ami nem nagy táv. Vagy megéri a magyar eurós állampapír is? Magyar forintos állampapírom már van 1,5-2 millió forint értékben, szerintem az sok is már.

Valakinek valami ötlet?



2022. márc. 11. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Hát ez aranyos volt :)
2022. márc. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Vegyél rajta valami szépet magadnak. Egy új telo meg 1-2 tank benzin kijön belőle.
2022. márc. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 Ennyire kevés? Vagy nem értelek sajnos

#2 Köszi, a januári fizumból már megvettem a legújabb iPhonet, szerintem most egy ideig nem kell majd :) BKV-ba meg nem kell benzin ;)

Ennyire befektethetetlen összeg ez az 500k? :( Vagy gyűjtsek még? Mennyit?

2022. márc. 11. 16:07
 4/15 anonim ***** válasza:
7%

Mire kaptál egyébként 500k-t? Csak úgy?


Nem hiszem hogy beszélhetünk válságról ha ilyen gazdagok a magyar emberek. :D

2022. márc. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
12%
keresztanyád is azért adta mert ez nem sok pénz. Teljesen felesleges egy ilyen tételnél befektetésre pazarolni az idődet.
2022. márc. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
Ez semmi pénz. Egy havi megélhetés magasabb színvonalon egy családnak, egyedül meg kéthavi. Ha keresztanyád mondjuk idősebb korára valami zsírosabb állásban dolgozik, akkor neki ez semmi :D
2022. márc. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Inflacio koveto a legjobb befektetes most, sokan havi 100 000 ft-t betesznek premium ( inflacio koveto ) allampapirba es nem tartjak kevesnek...
2022. márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nem sok pénz, de nekem nincs rá most szükségem, és van tartalékom is, sőt, ha nem járok egyetemre, és nagyon meghúzom, akkor én is keresek ennyit egy hónapban.

De azért mégis jobb helye lenne valahol máshol, mint a párnacihában. Akkor már inkább váltsam át euróra és PEMÁP?

2022. márc. 11. 17:21
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
A rendes fizudat, ami számlán van, azt fektesd be ahová szeretnéd, a készpénzt meg költsed el az átlagos dolgaidra, mintha mi sem történt volna.
2022. márc. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
elköltöd ruhára, benzinre, kajára, piára, nyaralásra, stb. 500 ezer forintot nem lehet értelmezni mint befektetés.
2022. márc. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!