Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp értékpapír számlára...

Otp értékpapír számlára érdemes állampapírt venni, ha amugy az a pénz csak a folyoszámlán állna? Nem tul sok a kezelési költség(0.22%)?

Figyelt kérdés

2022. márc. 15. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Semmi ertelme, mikor allamkincstarnal nincs kezelesi koltseg.
2022. márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De az otp-ben az applikációban sokkal egyszerűbb és átláthatóbban tudom kezelni a pénzeket, megtakarításokat, ezért hajlok effelé. Emellet még kezelési kolseggel is jobban járok mintha csak sima folyószámlán vagy otthon kp-ban lenne a penzem.

Őszintén szólva eléggé felek az államkicstár meg hasonló állami szervek online feluleteitől es ugyintezeseitől, annyira tulbonyolítottam es nem atlathatóak.

2022. márc. 15. 13:46
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Akkor mi a kerdesed?
2022. márc. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hat az hogy meg igy is jobban járok mintha otthon lenne a pénzem a széfben vagy a számlán?
2022. márc. 15. 13:50
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha az OTP-nél rakod be, akkor az 1 éves állampapírnál például nem vonnak le semennyit,amikor kiveszed, míg az államkincstárnál igen. Mi mikor felvettük a babaváróhitelt, akkor oda raktuk be a pénzt, plusz amennyi a számlámon volt, azt is, 2 hónap alatt 80ezret kamatozott, szóval a babavaro törlesztőjét nagy részben fedezi is a kamat. Csak akkor vesszük ki, ha fizetni kell a generálkivitelezonek
2022. márc. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az államkincstár teljesen ingyenes, a felülete pedig sok bankénál jobb, én évek óta használom, oda teszek félre, és látom a gyerekek babakötvény számláit is.

A számlanyitás valóban nem a legjobb, mert csomó papírral jár, de azt csak egyszer kell megcsinálni.

2022. márc. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"2 hónap alatt 80ezret kamatozott"


Ez kissé sántít.

10 milliónál az 4,8%-os éves kamat.

Az 1 éves állampapír meg 3%-ot kamatozik.


Nyilván ha 2-3 hónap múlva kell fizetnem megéri addig lehajolni azért a kis kamatért, bármennyi is legyen.

És érdemes összehasonlítani, hogy éppen melyik a legjobb.



Visszatérve az eredeti kérdésre, a 0,22%-os díj az a MÁP+ egyhavi kamata, tehát 2 hónapnál hosszabb időre már lesz rajta egy kis hozam.

De jobban megéri államkincstárhoz átrakni majd visszautalni, amikor el akarja költeni az ember.


"Őszintén szólva eléggé felek az államkicstár meg hasonló állami szervek online feluleteitől"


Kivételesen a webkincstár felülete elég működőképes.

Engem jobban zavar, ha az OTp nyerészkedik rajtam, de ez a te dolgod.

Igen jobban megéri állampapírba lekötni, mint hagyni a folyószámlán. és nem csak a kamu évi 12Ft kamatot kapod rá, mint abankbetétre. Hanem azért annál jóval többet.

2022. márc. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi végül a kincstár mellett döntöttem, de online bele sem kezdek csak személyesen merem megnyitni
2022. márc. 15. 15:31
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
7-es,írtam,hogy a babavárót,meg a pénzt, ami a számlámon volt. Ezen mit nem értesz?Ahelyett, hogy levezetted volna a baromsagodat, esetleg értően is el kéne olvasni, amit a másik ír.
2022. márc. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha már bemész nyitni számlát, azért csak kérd a webes elérhetőséget is. Legfeljebb nem használod semmire, de egyébként 6-os jól mondta: az Államkincstár webes felülete (egyébként a mobilos is) sokkal jobb, mint sok banké.
2022. márc. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!