Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért fizet a magyarok oly...

Miért fizet a magyarok oly kevés része bankkártyával?

Figyelt kérdés

2022. márc. 17. 14:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%

Úristen, ti hol éltek? Sok helyen nem lehet kártyával? Ország elmaradottabb helyéről származom, de egy nagyvárosban is sokat vagyok. MINDENHOL lehet kártyával.

Persze, úgy látom, hogy itt sokan szívnak valamit és igen, a dílernél nem lehet...

2022. márc. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom te hol élsz kedves 11-es, de nálunk sok helyen nem lehet. Persze a tescoban vagy a benzinkúton lehet nyilván, de pl. a legközelebbi random pékségben vagy a sarki kocsmában nem.
2022. márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%

És arról nem hallottál, hogy januártól mindenkinek kötelező?

Amúgy Dél-Békésben lakom.

2022. márc. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
17%
#13: Nem az a kérdés hogy én hallottam-e róla, hanem hogy ők...
2022. márc. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

[link]


A kerdezo felre beszel... Vagy kerdez

...

2022. márc. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%

"És arról nem hallottál, hogy januártól mindenkinek kötelező?"


Ez senkit nem hat meg. Hiába kötelező, ha nem tartják be. Bért is kötelező fizetni és a dolgozókat is bejelenteni, mégsem mindenki teszi meg. :)


Ennyit a kötelező dolgokról...

2022. márc. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

#16

Értem, de ha én az ország egyik suttyó térségében bemegyek egy sima zöldségesbe vagy bármilyen pékségbe és van terminál, akkor elég érdekes, hogy máshol meg te szerinted úgy kell keresgélni kártyaelfogadó helyet.

Asszem tavaly bementem egy totálisan szocreál boltba, ilyen anyagokat, gombolyag, varráshoz szükséges eszközöket árul a nő. Hatalmas kupleráj, mindenhol minden. Kérdem, lehet-e kártyával. Mondja, lehet.

2022. márc. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ami a hol van terminál, hol nincs kérdést illeti, én épp akkor csodálkoztam rá, mikor vidékről Budapestre költöztem, és azttapasztaltam, hogy itt rengeteg a kisbolt vagy pékség, ahol nincs kártyás fizetés. Vidéki megyeszékhelyen meg nem is ismertem olyan helyet, ahol nem volt.
2022. márc. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

#17


Nekem erről az a véleményem, hogy van nálam bankkártya és készpénz is -> MINDIG!

Innentől kezdve kicsit sem érdekel, hogy lehet bankkártyával fizetni vagy sem. Már csak azért sem, mert előfordulhat, hogy a kártyaolvasó rendszer megadja magát és csak készpénzzel tudsz fizetni.


Egyébként annál, hogy van kártyás fizetésre lehetőség, vagy nincs, lényegtelen mind a hely, mind az idő. Én 450 lelkes faluban is találtam olyan boltot, ahol lehetett bankkártyával fizetni (nyilván érdeke fűződött hozzá, hogy ezt biztosította), és jártam úgy nagyvárosban, ahol sok helyen pedig nem.

2022. márc. 19. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!