Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp befektetési alapokat, aki...

Otp befektetési alapokat, aki jól ismeri, tudna tanácsot adni, hogy mire számítsak? Főleg részvénypiacok a háború miatt?

Figyelt kérdés

Január elején vettem befektetési jegyeket. Volt már ugyanilyen jegyem régebben frankó hozammal. 3-7 év hosszútávú részvények. Otp planeta.

Nem terveztem, hogy pánikból kiveszem, de 2,14-ert vettem most 1,74. Kb 19%-ot esett a háború kitörése óta. Feltörekvő globális részvény. Mire lehet számítani? Én úgy gondolom, hogy nem veszem ki,sztm javul a tőzsde, ha a háború befejződik és nem hiszem, hogy ennél esetleg tovább fog esni. Valakinek hasonló krízistapasztalata? Eddig mindig jó tőzsdei hangulatban és nem recesszióban volt benn a pénzem, így nincs tapasztalatom. köszi



2022. márc. 21. 01:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Kitudja, mit hoz ez a helyzet. Ha nem fejeződik be a háború és hosszú távra beáll a helyzet akkor acél hiánytól kezdve a chip hiányig minden lehet az iparban ami vilagmeretü recessziót okoz. De az is lehet, hogy 2 hét múlva békét kötnek. Nem tudja senki sajnos. Valóban hosszú távon a reszvenyek értéke azért nőhet. De lehet pàr rossz év is amikor jobb lett volna ha máshol parkol a pénzed. Mert ha mínuszban van ès az infláció (is ekkora akkor nagy a bukó. Nem is merek tanácsot adni, dönts magad.
2022. márc. 21. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert a 19 százalékhoz még hozzateszed, hogy 8 százalék a penzromlas (inflacio) a forint zuhant 50 forintot az euróhoz képest aztan máris joval több az, szóval kitudja mi lesz. Én nem is adok tanácsot, én magyar allampapirral buktam saját meglátásom szerint. 4,9 a kamat, 320 körüli euro arfolyammal vettem. Erre az euró volt 400 is, de még a sima infláció is felzabálja mivel 8 %. Egyszerűbb lett volna, ha 320 körül mindent Euróra váltok ès 20 % körüli pluszban lennék.
2022. márc. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1-esnek rendkívül korrekt a válasza - annyival egészíteném ki, hogy ilyenkor a lehető legrosszabb, ha kiveszed a pénzt, mert az biztos bukta. Mint magad is írtad, 3-7 év távlatúak - azalatt van esély rá, hogy magához tér.
2022. márc. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért raktam ebbe a pénzt, mert többször is fél millió felett hozott rövidebb idő alatt. Szerintem ez egy jó alap. Bár az omega lehet jobb választás lett volna. Mindegy. Nem veszem ki. Szerintem pont az a globális piaci folyamatokon túl (szankciók hatása stb) probléma, hogy pánikeladnak az emberek és ez hazavágja a tőzsdéket.

Amúgy azt meg tudja mondani valaki, hogy a gránit és magnet bank, mi alapján tud a lekötött betéteire 2-4.5%-os kamatokat adni. Mind a kettő magyar bank állami tulajdonban? Más bankoknál 0.01 :)

2022. márc. 21. 08:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most az infláció felett fizető magyar állampapírral szemezek amúgy.
2022. márc. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!