Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldön szeretnék bankkártyá...

Külföldön szeretnék bankkártyával fizetni, de csak forint számlám van. Nyissak devizaszámlát?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy most egy hétre megyek külföldre, de nem váltanék valutát (eurót), hanem bankkártyával fizetnék mindenhol. Csak forintszámlám van, gondolom majd olyan árfolyamon váltja a bank, hogy elég rosszul járjak.

Esetleg, nyissak egy Wise számlát? Ha jól értem, nagyon jó árfolyamon számol, de nem vagyok benne biztos.

A közeljövőben többször megyek majd külföldre.



#árfolyam #devizabank
2022. márc. 22. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem jársz rosszul, kápét felvenni és átváltani általában többe kerül a pénzfelvétel költségét és a pénzváltó jutalékát beleszámítva, a költéseket deviza árfolyamon váltja a bank. Készpénzt nem szabad felvenni, mert azt alapból valuta árfolyamon váltja, ami magasabb, de amit pláne ne csinálj az az, hogy a külföldi ATM váltsa euróra a saját áfolyamán. Ez akár 10%-al is magasabb, mint a banki valutaárfolyam.
2022. márc. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Toltsd le a revolutot es kerj egy kartyat
2022. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem fogok ATM-et használni, csak fizetni fogok mindenhol bankkártyával.
2022. márc. 22. 21:15
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
Igen, jo a Wise erre.
2022. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!