Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Prémium magyar állampapír...

A Prémium magyar állampapír mennyire likvid a Magyar Állampapír Plusz-hoz képest? A fél éves vésztartalékunkat tartjuk MÁP+-ban, ezért is kérdezem.

Figyelt kérdés

Az infláció miatt nyilván most jobb lenne a prémium, viszont nem tudjuk, hogy mennyire tudunk hozzányúlni szükség esetén "büntetlenül".


A fél éves vésztartalékunkat tartjuk ott, amihez eddig még ugyan nem kellett hozzányúlni, viszont nyilván erre nem lehet alapozni. Alapozni itt nekünk arra kell, hogy ehhez BÁRMIKOR hozzá kellhet, hogy nyúljunk és ha hozzányúlunk akkor ne legyen kevesebb, mint amit betettünk, mert akkor jobban jártunk volna egy bankbetéttel.


Nyilván viszont egy bankbetétben úgy elértéktelenedik, mint a huzat, főleg ilyen brutál infláció mellett.. de a MÁP+ jelenlegi 4%-os hozama mellett sem jó nézni, hogy olvad a pénzünk, mint tavasszal a hóember.


Érdemes áttenni prémiumba, vagy jobb, ha a likviditás miatt bent hagyjuk MÁP+-ban? 1,5 millió ft-ról van szó egyébként.



2022. márc. 28. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
PMÁP jelenleg 6,6%-os. Jelenleg 1% a büntivel tudod visszaváltani(ez változhat)MÁP+ -ból -0,25% -kal tudsz kiszállni.Ez alapján ki lehet számolni,melyikkel járnál jobban.Ha az egészet benthagyod fél évig valószínű a PMÁP jobb de kicsivel,néhány ezressel.
2022. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A MÁP+ azért nevezhető likvidnek, mert szerződésbnnen garantált, hogy bármikor legfeljebb 0,25%-ért visszaválthatod.


A PMÁP esetében ilyen garancia nincs. Van rá napi árflyamjegyzés, ami jelenleg igen kedvező 1%. De ez emelkedhet később. (Volt már rá példa a múltban, igazából az a meglepetés, hogy vissza lett csökkentve.)


De annyival jobb a kamata az első évben és nagy eséllyel a másodikban is, aztán a következő 3-5 évet már nem lehet előrelátni, hogy egy emelt visszaváltási díj mellett is jobban megérné.

Az igazi kockázat, hogy azt mondják, hogy akkor innentől kezdve nincs napi árfolyamjegyzés. Évente fizetjük a kamatot, és a futamidő végén a tőkét. Nincs kiugrálás közben.

Ez lehetséges. Én speciel nem gondolnám, hogy megtörténne, de ezt a kockázatot neked kell megítélni.


Köztes út, hogy a felét rakod át PMÁPba.

2022. márc. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha új befektetésről lenne szó és fontos lenne a likviditás, akkor most a két éves Kincstári Takarékjegyet vagy az egy Egyéves Magyar Állampapírt választanám. Áttenni ezekbe most már nem érdemes szerintem. Amúgy nem baj ha van MÁP+-od a PMÁP mellett, mert az elkövetkező két évben a PMÁP lesz a nyerő, de utána fordulhat a helyzet.
2022. márc. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg úgy van, hogy csak MÁP+ van, PMÁP nincs. Ezen kívül részvényeim vannak, meg SP500 ETF, mert hozamban nyilván a PMÁP is kevés, csak hát a likviditás miatt nem mindegy, mert a részvények is tavaly indított TBSZ-en vannak :/
2022. márc. 28. 19:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen helyzetben vagyok, csak 3 millióval. Sztem kiveszek 1,5 milliót a MÁP+ ból és abból veszek PMÁP-ot. A 2es jól leírta a veszélyét a PMÁP-nak. Bent tartják a tőkét, aztán b*szhatod. Majd 6 év múlva kiveheted, mert ugye 2028as lejáratú. Ez is gyanús nekem.
2022. márc. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!