Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » SZÉP kártyáról “eltűnik” a...

SZÉP kártyáról “eltűnik” a pénz egy bizonyos idő után ha nem használjuk fel?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam régen úgy volt, hogy 2 év után visszautalták a fennmaradt összeget a munkáltatónak, ha az nem lett felhasználva, de úgy tudom, ez megváltozott, viszont most is van határidő rá.


Ha én most pl nem használom le a Cafeteriamat a következő 2 évben, mondjuk csak 2024 nyarán akarnám, akkor mondjuk 400 ezer forint csak úgy eltűnik addigra?

Vagy havonta elkezdenek levonni egy havi összeget?

Esetleg akármeddig felhasználható?



2022. márc. 29. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Igen
2022. márc. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bővebben? 🙃
2022. márc. 29. 21:26
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
2 ev után visszautalodik annak akitol kaptad, a munkaltatonak
2022. márc. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
Ja es havonta, igen. Amelyik osszeg 2 evet eleri megy vissza
2022. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem megy vissza sehova, és nem tűnik el.


A "határidőben" fel nem használt összeg után a bank díjat számít fel.

2022. márc. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

2 évig nincs semmi. Azt az összeget, amit 2020-ban töltöttek rá fel, idén májusig veszteség nélkül elköltheted. Ha a határidőből kicsúszol, akkor kb 3% díjat számolnak fel a lejárt összegre, de nem megy vissza a munkáltatóhoz.


Viszont nem értem, hogy lehet most fel nem használt egyenleg, mikor egyrészt átjárható a 3 alszámla, másrészt élelmiszerre is elfogadják...

2022. márc. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6

Nem tudom mire gondolsz. Az én esetemre?

Én gyűjtöm rajta a pénzt egy "eseményre", étterembe, de ez nem most lesz, így a jelenlegi "átjárás" már valszeg nem lesz érvényes. Tehát nem mindegy, hogy van rajta 150 ezer a vendéglátáson, vagy rajta marad pl 300 ezer forint.

2022. márc. 30. 11:43
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Év végéig átjárhatóak maradnak az alszámlák. Szóval ha a lakzi vacsorát akarod fizetni belőle, meg fogod tudni tenni. Mi is egy részét SZÉP kártyából fizettük és pont azon bosszankodtunk, hogy ott lenne a rengeteg pénz a szállás zseben, de azt nem lehetett akkor használni.
2022. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

5-6-nak igazuk van, kicsit jobban utána kérdeztem. Nem veszik vissza, csak havi X %-ot levonnak. Hálistennek. :)


"Év végéig átjárhatóak maradnak az alszámlák"


Évvégéig biztosan nem lesz lagzi. :D Eleve baromi nagy hülyeségnek tartom, hogy egy egy zseben van maximális éves keret, ami után abban az évben csak másik zsebbe lehet utalni. Ez ilyen Fidesz dolog gondolom. Eleve minek kellenek zsebek? Menjen minden egybe.

Ha pl nekem a kaja a legfontosabb, miért nem gyűjthetem csak azon például a pénzem. Akkora hülyeség. :D


Ha pénzben utalnák ki, akkor is kajára költeném.

2022. márc. 30. 15:28
 10/15 anonim ***** válasza:

"Évvégéig biztosan nem lesz lagzi"

Akkor két dolgot tehetsz:

1. Vagy kifizeted előre most

2. Vagy csak a vendéglátás zsebbe kérsz pénzt


Egyébként ha csak jövőre lesz lagzi, akkor még nagyon korai az éttermet szervezni. Mi szeptemberi lagzira márciusban kezdtünk el éttermet keresni.

2022. márc. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!