Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Wise vagy Revolut rendszeres...

Wise vagy Revolut rendszeres fizetés megkapásához?

Figyelt kérdés

Az lenne fontos számomra, hogy egyszerűen tudjak pénznemek között váltani és olcsón utalgatni országtól függetlenül.


Érdemes a kettő közül bármelyiket is fő számlaként használni, amire a fizetésés érkezik?

A Wise ad magyar számlaszámot is és olcsóbbnak tűnnek az utalások, viszont nincs FSCS hisz nem bank. Míg a Revolut-nál rendes bankot is lehet nyitni, de a magyar számlaszám helyett csak litvánt kapunk és minden utalás nemzetközinek fog számítani.

Szerintetek?


Egyiket sem tudon úgy elképzelni, hogy tartósan tartsak rajtuk százezreket.. Gondoltam arra, hogy egy másik angol rendes bankomon tartanám a pénzt és mondjuk wise-ot csak megkapásra használnám.



2022. márc. 30. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Wise egyertelmuen.


Minden orszagban olyan szamlat biztosit mint az adott ország barmelyik bankja. Vagyis az angol wise szamlad olyan mintha bankszamlad lenne ukban, az amcsi wiseod olyan mintha usaban lenne bankszamlad stb...


Az hogy a fizetesed mire kapod nem feltetlen nagy kulonbseg, pld en kaptam wisera es rafira is ugyanattol az amcsi cegtol fizetest. 2 dollar kulonbseg volt a ketto kozott.

Ami nem mindegy hogy hogy valt az adott szolgaltato. Siman ossze tudod hasonlitani mindkettot ha letoltod az alkalmazast.


Az meg hogy mennyi penzt tartasz hol az toled fugg. Tozsdete felmesz megnezed a reszveny arfolyamot, egyik ceg se tunik ugy hogy osszeomlana a kozeljovoben... Elobb fogsz 100000et veszteni a bankod magas valtasi koltsegein minthogy a wise csodbe menjen

2022. márc. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha már választani kell, inkább Wise. Bár én a fizetésemet inkább utalnám hagyományos bankhoz, pl. MagNet.
2022. márc. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Wise szerintem stabilabb mint a másik, nálam a fizetés is erre jön. Én ritkán járok külföldre, de így is megéri nekem.

Ha kínából rendelek, jobba megéri, mert jól váltja a dollárt, és akkor váltok amikor jobb az árfolyam.:D

2022. ápr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Wiset használok és a céges számlám is itt van
2022. ápr. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!