Otp kártya felfüggesztve?

Figyelt kérdés

Elköltöztem Magyarországról pár hónapja, viszont az otp kártyámat még nem szüntettem meg (nem is szeretném egy darabig, mert ezen keresztül szoktam segíteni a szüleimnek pl ételt rendelni, pénzt átutalni, stb).

Viszont kaptam egy smst, hogy fel lett függesztve a kártyám, mert olyan tranzakciót érzékelt a rendszer, ami gyanús volt. Beszéltem is az ügyintézővel, aki azt mondta, hogy mindenképpen haza kéne mennem, hogy új kártyát kapjak/igényeljek.

De nekem ez perpill esélytelen. Tényleg csak ez az egy megoldás van erre? Volt valaki hasonló helyzetben ? ( kártya felfüggesztés)


köszi!



2022. ápr. 12. 10:57
 1/5 A kérdező kommentje:
* ebben az esetben a felfüggesztés azt jelenti, hogy ugyanúgy tudok vele a boltban fizetni v pénzt levenni, viszont az átutalás, netes rendelés v épp telefon feltöltés funkciók nem működnek.
2022. ápr. 12. 11:02
 2/5 anonim ***** válasza:

Az átutalásnak mi köze a kártyához? Az a számláról megy, nem a kártyáról.


Továbbá ha tudsz fizetni vele akkor most le van tiltva vagy nem? Ha letiltanak egy kártyát akkor az semmilyen módon nem használható. Sem fizikailag, sem online fizetésre. Másképp mi értelme lenne?

2022. ápr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem letiltották, hanem felfüggesztették, mivel gyanús tranzakciót érzékelt a rendszer.
2022. ápr. 12. 17:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Még a kérdésedet sem tudod megfogalmazni. Így nem tudunk érdemben segíteni. A kártyád felfüggesztésének semmi köze ahhoz hogy nem tudsz utalni. Mellesleg az előző hozzászóló leírta hogyha felfüggesztik vagy letiltják akkor semmilyen kártyás tranzakció nem fog menni. A banknál érdeklődj mert itt fél infók alapján a kutya sem fog tudni segíteni.
2022. ápr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont ma hívtak az OTP-tol hogy lehet szuneteltetni max 2 évig a kártyát. De csak személyesen :(
2022. ápr. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!