Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A babaváró támogatás igénylésé...

A babaváró támogatás igénylésének ez feltétele?

Figyelt kérdés

A pár mindkét tagjának kell bejelentett munkaviszonnyal rendelkezni a babaváró támogatás felvételéhez?

Vagy az csak a sima banki hitelnél követelmény?


Az okoskodó megjegyzésekből köszönöm, nem kérek. (Nyilván tudom, hogy a bejelentett munkahely minden esetben jobb, biztosabb, stbstb... de most nem ez a kérdés.)



2022. ápr. 13. 21:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Akinek nem inge, ne vegye magára. De sajnos találkozni számos ilyen esettel.
2022. ápr. 14. 08:47
 12/14 anonim ***** válasza:
Gondold végig logikusan. Egy olyan díjmentesen dolgozó hitelközvetítőnek, aki le van szerződve a bankokkal és csak akkor kap jutalékot, ha sikeres a hitelkérelem, mi oka lenne Téged becsapni? Neki is az az érdeke, hogy megkapd a babavárót.
2022. ápr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Akkor a másik félnek kell teljesítenie mindne követelményt:


- elegendően magas bér

- nem áll próbaidő, felmondás alatt

- 3-6 hónapja él a szerződése, ami határozatlan idejű

- továbbá rendelkezik 3 évnyi megszakítás nélküli TB-jogviszonnyal.

2022. ápr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
54%

Elég az egyik félnek megfelelni.

Nálunk is ez volt, az én munkámat nem vették figyelembe, mert határozott volt a szerződésem. Így eltartottnak minősítettek, hiába dolgoztam akkor ott már 3-4 éve folyamatosan. De a párom megfelelt önállóan is mindennek. A babaváróhoz nem kell nagy fizetés sem (max 45 ezres a törlesztője), szóval nem olyan nehéz egy félnek is megfelelni rajta.

2022. ápr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!