Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Prémium Magyar Állampapíroknál...

Prémium Magyar Állampapíroknál létezhet olyan, hogy jobban járok, ha később vásárolom meg őket?

Figyelt kérdés
Tehát van a mostani sorozat, amire 6,6 százalékos kamatot adnak. Aztán lesz valamikor a következő sorozat, amire többet fognak adni. Amikor megjelenik az az új sorozat, akkor a régire még mindig 6,6-ot fognak adni, vagy addigra az is nő?
2022. ápr. 16. 23:04
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vagy az új sorozat is 6,6 százalékkal fog kezdődni, csak hamar megnő?
2022. ápr. 16. 23:06
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Egyszerre egy sorozatot árulnak. Ha jön az új, akkor a régiből már nem vehetsz.


A PMÁP kamat a infláció + kamatprémium.

Jelenlegi sorozat kamatprémiuma 1,5%.

Évente változik a kamat mértéke, mindig az előző évi inflációtól függ.

A mostani vélhetően jövőre többet fog fizetni, mint 6,6%.


Várni nincs értelme az újra, mert akkor 1 évig nem kapsz semmi kamatot.

2022. ápr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ettől most nem jutottam egyről a kettőre.


Kérdezem egyszerűbben:

Az új sorozat kibocsátása előtt egy nappal mit érdemes csinálni? Venni a régi sorozatból, vagy megvárni az újat?

2022. ápr. 16. 23:19
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

"A PMÁP kamat a infláció + kamatprémium."


PMÁP2022: infláció + 1,5%

PMÁP2023: infláció + ???%


Mivel nem tudod mekkora kamatprémiummal bocsátják ki az újat így nem lehet eldönteni.

Csökkenhet is meg nőhet is, aszerint, hogy az Adósságkezelőben mit álmodnak meg.

2022. ápr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tételezzük fel, hogy a kamatprémium nem változik. Ez esetben mi a válasz az előző kérdésemre.
2022. ápr. 17. 00:29
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondold vegig...

Akkor pont ugyanannyi lesz a kamat az ujnak is meg a reginek is.

2022. ápr. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6-os szerintem túl sokat feltételezel a kérdezőről :)
2022. ápr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7

Szerintem meg ti távolról se értetek az állampapírokhoz. Egy másik kérdésre is ugyanilyen pökhendien válaszoltatok, majd nekem kellett rájönnöm, hogy nagy baromság, amit írtatok. Még szerencse, hogy nem végeztem el addigra a tranzakciót.

2022. ápr. 17. 10:49
 9/14 A kérdező kommentje:

#6

Bárhogy is gondolkodom nem igaz, amit írsz.


Te feltételezed, hogy minden egyes sorozat kamata az év ugyanazon napján változik. De a leírásból nekem nem ez jön le.

2022. ápr. 17. 10:59
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Oké. Akkor nézzük meg konkrétan.


Ma van a PMÁP 2028/I, ez fizet infláció + 1,5%-ot.

2023. február 23-án fizeti ki a kamatot.

---------

Tegyük fel kiadnak 2023. február 24-én egy új állampapírt.

Szintén infláció + 1,5%-ot. De ez mondjuk 2024. május 15-én fizeti ki a kamatot majd először.

---------------

Na most akkor mennyi a kamat 2023-ban?

Mindkettőnél ugyanannyi infláció + 1,5%.


Ha nagyobb az infláció 2022-ben, mint 2021-ben volt, akkor a mostani PMÁP kamata is nőni fog.


Igen lesz egy különbség 2024-ben, hogy február 24-én vagy május 15-én építi be az új inflációt.

De mivel előre nem lehet tudni az új sorozatnál se a kamatprémiumot, se a kamatforudló napját, így ezt sehogy se tudod kihazsnálni.

Még az is megeshet, hogy az egész PMÁP-ot megszüntetik.



"Az új sorozat kibocsátása előtt egy nappal mit érdemes csinálni? Venni a régi sorozatból, vagy megvárni az újat?"


Ez egy teoretikus kérdés. Mert látod a régi, de semmit se látsz az újból. Először leállítják a régi árusítását, és utána rakják ki az új feltételeket. Amik vagy jobbak lesznek, vagy rosszabbak, vagy maradnak kb ugyanazok. Spekulálhatsz, hogy mit fog lépni az Adósságkezelő, aztán vagy igazad lesz vagy nem.

2022. ápr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!