Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hatos lottón mennyi esély van...

Hatos lottón mennyi esély van nyerni főnyereményt?

Figyelt kérdés
És ha olyan számokat teszek meg amit legrégebben húztak ki az beválhat? Mennyi az esély egyszerűen le fordítva??

2022. ápr. 23. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Sokkal kisebb, mint belehalni Covid-ba. 🤣
2022. ápr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A hatos lottó főnyereményének megnyerési esélye 1 : 8 145 060, másképpen megfogalmazva, valamivel több mint 8 millió szelvényt kell kitölteni különböző variációkkal, hogy garantált legyen a nyeremény.
2022. ápr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem túl nagy esély van rá. Alakalom szerűen én is lottózom néha, skandinávot, bár ebben az évben még nem adtam fel szelvényt. Abban nagyobb a nyerési esély, de említésre méltó összeget még nem sikerült nyerni. Ha egyáltalán tiszta a játék és nem bundázzák meg, mert ilyen pletykák is felröppentek már. Az mindenestre érdekes, hogy amióta gépifeldolgozás van az ötösön is, jóval kevesebb, ritkább a telitalálat.
2022. ápr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Erre már én is gondoltam. Ezért jobb az eurojackpot. Azt nem Magyarországon húzzák. Csak az meg elég drága is.
2022. ápr. 23. 20:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Eurojackpoton a telitalálat nyerési esélye: 1 a 139 838 160-hoz.


[link]


Kérdező! Rossz hírem van. A hatoslottó esélyesebb. Igaz más a főnyeremény nagysága. :)

2022. ápr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom. Ez így van.
2022. ápr. 23. 22:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

┌─ ✎ [Hatos lottón mennyi esély van nyerni főnyereményt?]


Más a gyakorlati esély, és az, hogy hány különböző kombináció kell adott nyereményosztályban biztos találat eléréséhez.

A gyakorlatban közel sem érdemes annyi különböző mezőt játékba küldeni, ami adott találat biztos eléréséhez szükséges, mert csak a fizetett ár töredéke a kifizettet nyeremény; olyat is számolva, hogy az adott nyerőosztály elérése mellett adott számú biztos találatmennyisége van alacsonyabb nyerőosztályokban. A magasabb nyerőosztályokhoz szükséges fogadáshoz nem is tud elegendő szelvényt kitölteni.

A gyakorlatban lehet, hogy valaki néhány fogadással elér nagy nyereményt – akár, főnyereményt is –, lehet, hogy egy életen át is hiába játszik heti több szelvénnyel, esetleg néha van némi aprópénz nyereménye. És mindegy, hogy mennyi a kombinációk alapján meghatározott esély.


Legutóbb a 7. heti sorsoláson volt egy telitalálat. Nem hiszem, hogy feltételezhető, hogy játékba küldött több mint nyolcmillió szelvényt. Ki tudja, élete során összesen hány játékmezőt küldött eddig játékba? Lehet hogy néhány tízet, lehet, hogy több százat, vagy több ezret. (Ha az első sorolástól, 1988. október 29-től, minden sorsolásra 100 játékmezőt küldött volna játékba, akkor a telitalálatig ez csak 173900 játékmező lenne. Bizonyára, ennek töredékét fogadta.)


1973. tavasza óta játszom minden héten egy játékmezőnyi ötöslottót. (Talán kétszer, ha kimaradt.) Ez kb. 2600 szelvény.

A kombinációs arány alapján 59 két-találatomnak és 2 három-találatomnak kéne lennie.

Két-találattól több még sosem volt, két-találatból pedig sokkal több.

Múlt évben 52 sorsolás volt (alig haladta meg az 1-szer 44-et) és 8 db két-találatom volt.

Közel öt éve mellé, hetente játékba küldök egy skandináv lottót is. Hiába van heti 2 sorsolás, és hiába kedvezőbb a kombinációs arány a legalsó nyerőosztályban, mint ötöslottónál; múlt évben kb. harmadannyi, 3 ilyen találatom volt, mint ötöslottón. A legalacsonyabb nyerőosztálytól magasabb találatom itt sem volt az öt év alatt. ─┘


┌─ ✎ [És ha olyan számokat teszek meg amit legrégebben húztak ki az beválhat?]


Eddig nem vált volna be. 1988. október 29-én volt az első hatoslottó számsorsolás. Eddig nem volt ismétlődés, azaz, nem sorsolták ki legalább kétszer ugyanazt a 6 számot. Így, a legkorábbi sorsolás számai sem ismétlődtek meg azóta. ─┘


┌─ ✎ 3/ anonim válaszából: [Az mindenestre érdekes, hogy amióta gépifeldolgozás van az ötösön is, jóval kevesebb, ritkább a telitalálat.] 2022. ápr. 23. 19:23


Erre hol van adat?

A Szerencsejáték Zrt. honlapjáról választható formában (XLS, CSV, HTML) letölthetők az összes húzás kisorsolt nyerőszámai.

A legkorábbi sorsolás 1957. 10. hetében volt.

Azt, hogy egy-egy nyerőosztályban melyik sorsoláskor hány nyertes volt, illetve, hogy egy-egy nyerőosztályban mennyi volt egy-egy nyertes nyereménye, csak 1998. 1. hetétől közlik. Így, nem tudható, hogy előtte milyen gyakorisággal voltak telitalálatok.


Több ok is van.

Az öt-találat nagyban függ attól, hogy hány fogadás van. Régebben, míg olcsó volt egy-egy játékmező, hetente viszonylag egyenletes mennyiségű tipp volt.

Az árváltozások befolyása mellett nagyot változott a heti vásárolt játékok mennyisége mióta, ha nincs nyertes egy nyerőosztályban, nem osztják le az osztály nyereményösszegét a következő, alacsonyabb osztályba, hanem halmozódás van. Vagyis, ha nincs öttalálatos szelvény, a rájutó összeget nem adják hozzá a négytalálatosok nyereményéhez. A halmozódás miatt óriási szakadék lett az I. és II. nyerőosztály nyereményei közt. Illetve, mivel egyben megváltoztatták a nyerőosztályok közti elosztási arányt, pl. három találat jellemzően tíz-, húszezer valamennyi forintot fizet; nem játékingerkeltő lehetőség.

Így, taktikáznak az emberek; ha van öt-találat, akkor a következő hetekben töredékére esik a játékba küldött szelvények száma; nem remélnek egyhamar újra öt-találatot, a többi nyereményosztály meg gyengén fizet. Aztán lassan emelkedni kezd a játékkedv. Jónéhány hét keletkezik, amikor kicsi az öt-találat esélye; ezt a játékosok okozzák.

(Az eredményközlésből kiszámolható, hogy hány játékmezőnyi fogadás volt.

A kisorsolt számok mellett közlik a visszafizetési arányt, azaz, hogy a heti befizetések hány százaléka a nyereményalap. A Játékszabályzat tartalmazza, hogy adott visszafizetési arány esetén milyen arányban osztják fel a nyereményalapot az egyes nyerőosztályok közt. Pl. 53% visszafizetési arány esetén a II. nyerőosztály a nyereményalap 11,0%-át kapja. Vagyis, a négytalálatos osztály a heti befizetések 53%-ának 11%-át, azaz a heti befizetések 5,83%-át kapja. Ez az összeg a négytalálatosok számának és az 1 négytalálatosnak fizetett összeg szorzata. Vagyis, az eredményközlésből kiszámolható, hogy összegszerűen mennyi a heti befizetések 5,83%-a. És abból, arányítva, hogy akkor mennyi a 100%-a. És mivel ismert, hogy mennyi egy játékmező ára, azzal elosztva ezt a számot, megkapjuk, hogy hány játékmezőt fogadtak a héten. Annyit kihagytam, hogy az 1 nyertesre jutó közölt nyeremény a 15%-os SZJA-val csökkentett összeg, így ennyivel növelni kell a szorzatösszeget. Vagyis, könnyen ki tudom számolni a beküldött fogadások számát, az árváltozások összegeinek és időpontjainak ismeretében sok évre visszamenően is. Ezért tudom, hogy mekkora ingadozás van, milyen tendenciával. És kisszámú fogadás esetén kisebb az öt-találat esélye.) ─┘

2022. ápr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez a táblázat nem volt üres! Láttam a saját szemmemel, most valóban csak 98-tól van. Én magam mazsolázgattam benne, valamikor. Más emberek is erre a megállapításra jutottak, hogy régebben gyakrabb volt a telitalálat. Ők vajon mire alapozták ezt, honnan gondolták? Csak nem ezért ürítették ki? Még valaki rosszra gondolna? 😄.

3#

2022. ápr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mire történik célozgatás?

A Szerencsejáték Zrt. a heti bevétel egy fix részét osztja szét a nyertesek közt. A fix rész adott részét a 2, adott részét a 3, adott részét a 4, adott részét az 5 találatosoknak adja. 2-4 találatosok minden héten vannak, az ő részük hetente kifizetésre is kerül. Ha valamelyikben sok nyertes van, az egy forinttal se kerül többe a Szerencsejátéknak, ugyanazt az összeget több részre osztják, kisebb lesz a nyereménye 1-1 nyertesnek.

5 találat nincs minden héten, amikor nincs, azt a pénzrészt átviszik a következő hétre az akkori 5 találatosoknak szánva. Ha ismét nincs, akkor tovább gyűlik a pénz. A Szerencsejátéknak teljesen mindegy, hogy minden héten van 5 találatos, vagy csak 8 havonta. Ha minden héten van akkor a heti részt fizeti ki, ha 8 havonta, akkor a 8 hónap alatt összegyűlt pénzt fizetik ki. Ha 1 db 5 találatos van egy héten, akkor ő kapja a pénzt, ha 10 db van, akkor is ugyanannyit fizetnek ki, de 1-1 nyertes csak a pénz 1/10-ét kapja.

Nem az van, hogy 5 találatra másfélmilliárd Ft-ot fizetnek; akkor nem lenne mindegy a Szerencsejátéknak, hogy pl. egy év alatt 32-szer kell ennyit fizetnie, vagy csak 3-szor.

Így, hogy a befizetők pénzének egy részét osztja szét, neki mindegy, hogy milyen ütemben történik. Hajszálra ugyanannyiba kerül neki az év 52 hetében, hetenként 12 db 5 találatosnak fizetni, mint egy év alatt 3 db 5 találatosnak.

Pénzügyileg az is mindegy a Szerencsejátéknak, ha egy éven át egyetlen 5 találatos sincs. Pénze nem bánja, és nem is nyer, csak másképp osztanak: a felhalmozott pénz adott módon osztják fel a következő sorsolás 4, 3, 2 találatosai közt. A felhalmozott pénzzel Szerencsejáték ilyenkor sem nyer, annyi, hogy nem 5 találatot elértnek adja.

2022. ápr. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!