Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 20 millióért veszek állampa...

Ha 20 millióért veszek állampapírt, akkor hátradőlhetek? Évi 1600ezret fog kamatozni jövőre. Én annyiból már megélek.

Figyelt kérdés
2022. ápr. 24. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha havi 130e neked eleg6akkir igen - egy pár évig amíg meg nem eszi az infláció a tőkét.
2022. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Igen, par evre hatradolhetsz.
2022. ápr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha feled a hozamot, el fog inflálódni a tőkéd, és utána azt fogod felélni, ha nem dolgozol.


Ha passzív befektetésből akarsz megélni, akkor eleve nem elég az állampapír, akkor nagyobb részt részvényekbe kell befektetned, kisebb részt kötvényekbe, és csak az infláció feletti hozamból élni. Ehhez nem elég 20 millió Ft. És ha vannak évek, mikor akár 20-30% hozamot is produkál egy ilyen befektetés, olyan év is van, amikor épp ellenkezőleg, így a több évtizedes átlag reálhozamból élhetnél legfeljebb. Évi 1.6 millióhoz jelenértéken éppen ezért bőven 100 millió Ft feletti összegre lenne szülséged.

2022. ápr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Még ingatlanra gondoltam, itt D-Mo-on pont ennyi egy egyszobás panel. Kiadom vmi egyetemistának és elég lenne mellé 4 órát dolgoznom. Ez jobb ötlet?
2022. ápr. 24. 15:47
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Akkor meg azt vedd figyelembe, hogy a lakás amortizálódik, tehát nem szabad felélned a teljes bérleti díjat, hiszen X évente kell egy felújítás, illetve több évtizedes távlatban a társasház is öregszik, lesznek újabb, modernebb házak.
2022. ápr. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5ös de ha csóró egyetemistáknak adom ki, akkor elég egy festés nyaranta. Azt az egy vödör festéket meg ellopom innen a cégtől. Igazából nem érdekel, ha leélik, mert nekem az csak egy aranybánya lesz. Majd kiadom fiatal lányoknak, hátha a kauciót kifizetik természetben.
2022. ápr. 25. 08:27
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

6:

Attól, hogy csak nyaranta lefested, időnként lesznek halaszthatatlan karbantartások, ha hagyod lerohadni, akkor is lesz egy pont, amikor a legtrógerebb neandervölgyi egyetemistának sem lesz jó.

2022. ápr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Például milyen karbantartás? WC tartály? Ezek filléres költségek.Majd csórok innen a cégtől. Ez kb olyan kijelentés volt, hogy nem járok dolgozni, mert a fizetésem nagy részét levonja az állam adóként. Attól még a bevétel ott van.
2022. ápr. 25. 11:20
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

"Ha 20 millióért veszek állampapírt, akkor hátradőlhetek? Évi 1600ezret fog kamatozni jövőre. Én annyiból már megélek."


Gondolj bele. Havi 133ezer forint az most a minimálbér.

Mennyit fog érni ez a pénz 5,10,20 év múlva?


1-2 évig meg tudsz élni belőle, 10 év múlva már nem hiszem, hogy elég lesz.


És akkor arról még nem beszéltünk, hogy vajon fog-e csökkenni ez a kamat.

Szóval én nem dőlnék hátra.

2022. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

8:

Pl. elhasználódnak az elektromos vezetékek, a vízvezetékek, ha van bojler, tönkremegy, ha van kazán, tönkremegy, ha van járólap, csempe, elhasználódik, az ablakot, ajtót is egyszer majd ki kell majd cserélni. Ezekre mind-mind félre kell tenni.


Nem azt mondtam, hogy ne érhetné meg a lakaskiadás, csak azt, hogy ne a teljes bérleti díjjal számolj, hogy azt felélheted.

2022. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!