Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pár éve az állam tényleg...

Pár éve az állam tényleg elvette az emberek magánnyugdíjpénztárait? Hogy volt?

Figyelt kérdés
Még fiatal vagyok, de mintha olvastam volna valahol.
2022. ápr. 25. 14:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%

Úgy volt, hogy demokrácia volt.

Először közölték, hogy be kell lépned.


Pár év múlva meg eldönthetted, hogy maradni akarsz vagy odaadod az államnak a pénzed. Aki maradni akart, annak be kellett mennie a hivatalba nyilatkozni, ahol jól megfenyegettek mindenkit, aki maradni akart, hogy milyen szar lesz neki, mert nem lesz nyugdíja.

Aki maradt azzal meg pár hónappal később közölték, hogy amit befizet, az mégsem a magánnyugdíjkasszájába megy, hanem az államnak, minimum18 hónapig, de nem írják sehol jóvá. Aztán mindenki rákényszerült, hogy kilépjen a magánnyugdíjból és meg lett ígérve, hogy jóváírják az összeget az egyéni nyugdíjszámlánkon… ehelyett elköltötték valami államadósságra és pár focipályára 2 hét alatt, azóta sincs sehol jóváírva

2022. ápr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%
De mindez a magyarok szerint rendben van, mert azóta is folyamatosan kétharmados többséggel választják meg ezt a kormányt.
2022. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
79%
Ebből az a tanulság kérdező, hogy ha teheted, ne támaszkodj se az államra se a bankokra túlzottan. A biztos nyugdíjad az meg körül belül annyi lesz, amennyit fére tettél magadnak a nem biztos meg ennyi, amennyit "talán" majd kifizet neked.
2022. ápr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
De akkor az az idő nincs beleszámolva a nyugdíjba? Vagy mi?
2022. ápr. 25. 14:27
 5/34 anonim ***** válasza:
76%

A mese pedig az volt hozzá, hogy azért szüntetik meg az egyéni számlákat+kötelező magánnyugdíjpénztárat, mert nem kamatozott a pénz, nem termeltek elég hozamot.


Namost, aki kicsit is ért hozzá, az tudja, hogy nyugdíjra csak részvényben (persze megfelelő portfólió formájában) ajánlott félretenni: ez ingadozik, de hosszú távon többet hoz. És teljesen normális, hogy válság idején esik. Olyankor nem ajánlott kivenni a pénzt, hanem várni kell. Az állam gyakorlatilag a legnagyobb hülyeséget csináltatta az emberekkel: berakták a pénzt nyugdíj-befektetésbe, majd a válság okozta nagy esés után kivették.


Legalábbis az én olvasatomban így látszott.

2022. ápr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Én már most kőkeményen gyűjtök egy lakásra, amit kiadok majd egyetemistáknak és az lesz az én nyugdíjam. Akár már 30 évesen is az első. Aztán még kettő. Így végülis független leszek az állami nyugdíjtól. Apropó nem tud vki vmi fekete munkát?
2022. ápr. 25. 14:29
 7/34 anonim ***** válasza:
89%
De be van számolva az idő, csak a befizetett összeg tűnt el
2022. ápr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
De ezt még külön befizették az emberek azon felül, amit az állam levont a fizuból? Olyan mintha most csekken befizetnék havonta 10ezer Ftot mondjuk?
2022. ápr. 25. 14:32
 9/34 anonim ***** válasza:
88%

Nem

Arra voltunk kényszerítve, hogy x %ot az államnak y %ot meg a magánkasszának fizessünk, nem választás kérdése volt

2022. ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Jaa, akkor végülis nem saját pénz volt. Akkor meg mi a gond?
2022. ápr. 25. 14:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!