Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Interneten szeretnék vásárolni...

Interneten szeretnék vásárolni viszont a honlap külföldi és euróban vannak az árak és nekem forint alapú számlám van. Nyitnom kell egy euró alapút vagy meg lehet máshogy is oldani?

Figyelt kérdés
És ha mégis euró alapú kell, mennyi idő mire kész és a költségei ugyanakkorák mint a forint alapúnak? amúgy Budapest bank, Maestro kártya
2010. szept. 17. 15:13
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és ha ez számít, a honlap: bookdepository.co.uk
2010. szept. 17. 15:14
 2/8 anonim ***** válasza:
Forintszámla is elég, csak nemzetközi bankkártya kell. Visa, Mastercard, esetleg Visa virtual, ritkán meg a Visa Electron is jó.
2010. szept. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Maestro nem jó, mert az csak elektronikus terminálnál használható (boltokban).
2010. szept. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
pedig a honlapon a Maestro-t is írj amikor a kártyát kell kiválasztani...
2010. szept. 17. 15:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert a Mastercard és a Visa szokott szerepelni meg az Amex (American Expressz), vagy a Paypal stb...


De ha írja, akkor megpróbálkozhatsz vele, hacsak nincs a hátuljára írva, hogy "Valid only in Hungary." Bár ez az utóbbi időkben készült kártyára nem jellemző.

2010. szept. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 JulesM111 ***** válasza:

Egy apró kérést engedj meg, miért nem utalod át a számládról? Ha jól tudom, valami devizaátutalásnak hívják. Kell az eladó számlaszáma, és IBAN azonosítója, és mehet a nemzetközi pénzreptetés, és ha van netbankod, otthonról elintézheted egyszerűen.

Ennek "hátránya", hogy kb 3-5 napig tart mire beesik a cash az eladóhoz.

2010. szept. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az átultalás sokba kerül 2000 forint körül van azt hiszem. De ha a Maestro használható (régebben nem volt az, mert nekem is az volt), akkor próbáld meg használni! (Megnéztem, a mastercard honlapján rajt van a Maestro, mint neten is használható kártya, bár kevés helyen fogadják el, ha itt, ahol említetted elfogadják, akkor mázlid van!
2010. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen gondoltam én is az átutalásra de az is ugye egy elég szép összeg (én legalábbis nem akarok annyit költeni *csak* az átutalásra), na lesz ami lesz megpróbálkozok vele aztán majdcsak lesz valami. Köszi a válaszokat!
2010. szept. 18. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!