Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen applikációt töltsek...

Milyen applikációt töltsek le, ha befektetni szeretnék kezdőként?

Figyelt kérdés

Előre hangsúlyozom, full kezdő vagyok, semmit nem értek a pénzügyekhez és nem fél óránként a részvényeket elemezgetve akarok foglalkozni a témával meg shortolni 20 percenként, hanem pár tízezer forintért venni egy-egy jól bejáratott cég részvényéből esetleg 100-150 ezer és hagyni benne a pénzem.

Mondjuk Tesla, Microsoft, Richter, Lockheed Martin stb.

Letöltöttem egy trade212 nevű appot, de nem vagyok benne biztos, hogy ez nekem tuti jó, mivel brit és fogalmam sincs milyen jogszabályok vonatkoznak eu-n kívüli tranzakciókra.

Lényegében csak részvényt/értékpapírt akarnék venni appon keresztül.


Találtam egy oldalt, ahol megemlítik a capital.com nevű appot, amire azt írja, hogy kezdőknek tökéletes alacsony tétekhez.

[link]

Ez jó lehet esetleg?


Tudnátok tippeket adni, hogy melyik platformon kezdjem el?

Első körben Maxar részvényeket szeretnék venni meg vmi hazait pl. Richter-t. Az elég stabilnak tűnik mindig hazai viszonylatban. Hagynám a pénzem pár hónapig/évig aztán ha úgy látom kifizettetem. Ennyi, nem akarok én komolyan ezzel foglalkozni.


Vagy full baromság amit szeretnék? Állampapír nem érdekel, mert vicc. Akkor inkább 1-2 százezret kockáztatnék valami jól menő cég értékpapírjában.



2022. máj. 15. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem,hogy az állampapírban most nem bízol,mert annak jelen pillatban semmi értelme. Viszont amit te szeretnél az tényleg hülyeség,egyrészt a részvények nem ilyen rövid időn belül kamatoznak sokat,ha csak nincs szerencséd.

A részvényezéshez tudás kell és folyamatos figyelés,statisztika.

2022. máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%

Ez így eléggé hülyeség.


Számoljunk kicsit:

200.000Ft-ot akarsz kockáztatni. Legyen a részvény amibe fektetsz, szuperül teljesítő és dráguljon egy év alatt 10%-ot.

Akkor kerestél 20.000Ft-ot,amibol még adózni fogsz.

Ez a hozam alatta van az inlacionak is. 😃


És benne van a kockázat, hogy buksz rajta, mert ha csökken a részvény értéke, akkor kevesebbet kapsz érte, mint amennyiért vetted.

2022. máj. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Random capital, tbsz szamla
2022. máj. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Revolut
2022. máj. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!