Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha pénzt küldenek nekem a...

Ha pénzt küldenek nekem a kártyámra megtudják a nevem?

Figyelt kérdés
Még nem tudom milyen adatokat kell megadnom magamról,csak hivatalos helyekről küldtek pénzt eddig a kártyámra.

2022. máj. 15. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

A kártyádra semmit nem lehet küldeni, a mögött lévő számládra lehet. Ahhoz, hogy a számládra pénzt küldjenek meg kell adnod

a, a számlaszámod

b, a neved


A bankok jellemzően abszolút nem ellenőrzik a nevet. A számlaszámnak helyesnek kell lenni, de ha Gipsz Jakabot írsz névnek azzal is jó eséllyel megkapod az utalást.

2022. máj. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor számlaszámomra bocsi.

Szóval akkor kell a teljes nevem ,hogy pénzt küldjenek

2022. máj. 15. 17:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki küld pénzt?
2022. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Anyum ismerőse
2022. máj. 15. 18:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyád ismerőse nem tudja a neved?
2022. máj. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem
2022. máj. 15. 18:47
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Vagy inkább te is egy netes csaló féreg vagy. De ne aggódj, ha nem sokat csalsz ki másokból akkor a rendőrség szarik rá.
2022. máj. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem !😠

Sajnos nem értek hozzá, hogy kell e keresztnevem vagy elég a számlaszám. Majd anyukám segít. Köszönöm a válaszokat.

2022. máj. 15. 18:54
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Elég a számlaszám, névnek akármit is be lehet írni. Sőt, most már másodlagos azonosítóval is megy az utalás, azaz, ha bankodnál pl. meg van adva másodlagos azonosítónak az email címed, akkor pusztán az email címed ismeretében is tudnak neked utalni.


De azt mondjuk nem értem, miért olyan titkos a neved. Ha anyukádat ismeri az illető, akkor a vezetéknevedet tudja. És mivel lesz jobb, hogy nem tudja, hogy Kovács Béle vagy Kovács Árpád vagy?! Mellesleg valószínű, hogy anyukát úgyis elmondja neki a neved.

2022. máj. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem ismeri személyesen, csak az internetről mert együtt dolgoznak ,home officeban. Csak a húgom nevét tudja, rólam még nem volt szó. Persze anya megmondja majd neki gondolom. Én csak kíváncsi voltam mennyi adatot kell megadni rólam.
2022. máj. 15. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!