Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nettó 250 ezer Ft-os fizetésem...

Nettó 250 ezer Ft-os fizetésemmel szeretnék 16 m Ft hitelt felvenni, de nem szeretnék sokat vissza fizetni.20 éves vagyok a munkahelyem biztos, nem volt még semmi féle hitelem. Van valami ötletetek?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm.
2010. szept. 17. 21:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ezt most h is gondoltad? Felveszel 16-ot és visszafizetsz 5-öt?
2010. szept. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
Biztos hogy kapsz hitelt
2010. szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Nem!

De nem akarok pl 30milliót vissza fizetni.

Bár úgysincs olyan bank vagy pénzintézet amelyik úgy adna hitelt hogy pl csak 17-8 milliót kelljen vissza fizetnem

2010. szept. 17. 21:57
 4/24 anonim ***** válasza:
66%
Jah értem. Elég nagy összeg, úh sajna elég sokat visszakell fizetni+ez nem egy rövidtávú kölcsön, szóval a forintingadozásnak köszönhetően, elég drasztikus mértékben is nőhet amit vissza kell fizetni. Am szerintem nem is kapnál ennyit...
2010. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 JulesM111 ***** válasza:

Netto 250k/hó kevés 16mill hitelhez, vagy csak éppen elég. Ennek a törlesztője 150k körül várható egy 25 éves futamidő mellett. Egyedül nem fogsz tudni belevágni, mert nem marad lóvéd rezsire, kajára, vagy annyira ki lesz centizve a fizud, hogy Te magad roggyansz bele.

Visszafizetendő összeg számítása ökölszabályként. 25 év-nél a felvett összeg szorozva 2-vel.

2010. szept. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
250 a bejelentett.Kb 700 ezerből gazdálkodom.De ezt nem kell tudnia senkinek..tehát a 250 ezer /hó kevés 16m-hez?
2010. szept. 18. 09:00
 7/24 JulesM111 ***** válasza:

Nem vagyok hitelguru, nem ismerem pontosan a szabályokat, da valahogy így számolnak: 250k a kereset, a hiteltörlesztő 150k, így marad 100k, élszu pl. Budapesten, ott az "élet" (kaja, pia, rezsi) 100k-ba kerül, azaz 250-150-100=0, vagy valami plusz szám, így felelsz meg, vagy utasítanak el.

Nem akarlak szekálni, de 700k fizudnál eszedbe se jusson hitelt felvenni, inkább albérletezz egy kicsit, és cash-eld ki a pecót.

2010. szept. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Több helyen hibádzik az elképzelésed:


A hitelfelvételnek csak az egyik feltétele a megfelelő bér, a másik igen lényeges tényező a megfelelő értékű fedezet.


Ekkora összeget Magyarországon csak ingatlan fedezetre adnak.


A bankok nem szeretik a túl nagy kockázatot. Azt a szabályt hozták, hogy ok, adnak 16 millió Ft hitelt annak, akinek van 250EFt/hó fizetése, ha a hiteligénylő rendelkezik legalább 12-14 mill Ft KP-val és abból veszi a 28-30 milliót érő házat, amire aztán ráteszi a bank a jelzálog jogát.

Másik variáció, hogy 16 milliós ház megvásárlásához ad 16 milliót hitelt, de akkor még egy ingatlant kér fedezetnek, ami legalább 12-14 mill Ft értékű kell, hogy legyen.

Egy ilyen hitel törlesztője 20 évre számítva kb 145EFt/hó, ami 240 hónappal kiszorozva 34,8 mill Ft, tehát igen sok pénzt kell visszafizetni.


A variációk sora végtelen a két véglet között, de ami biztosan nem lehetséges, az az, hogy 16 mill Ft hitelt kapj egy 16 milliós lakásra és hogy ne számoljanak a bankok busás kamatot érte.


A kérdésed alapján úgy sejtem, nem igazán vagy tisztában a pénzügyekkel. Ez a korodból is adódik, nincs ezzel még semmi baj, de ahhoz, hogy felelős döntéseket tudj hozni, tájékozódj és számolj sokat.


Azt tanácsolom, próbálj reálisabb célokat kitűzni magad elé, olyan terveket szőni, olyan döntéseket hozni a pénzügyeidben, ami kivitelezhető, belátható, tervezhető, életszerű. Ne akarj 20 évesen egyből 16 millióból kiindulni, mert ez még azoknál sem lenne reális cél, akik évtizedek óta tartósan jól keresnek és van már saját vagyonuk is.

Pl jó próba, hogy nézd meg, mennyi pénzt tudsz tartósan havonta félretenni. Próbáld ki legalább, hogy 2-3 évig sikerül-e havi legalább 150.000Ft-ot megtakarítanod, mert az már valami, abból már lehet tervezni!


Azt írod, a munkahelyed biztos. Ezt mire alapozod? Ma nincs olyan, hogy biztos munkahely, főleg nem 20 éves korban, hiszen alig lehet még munkaviszonyod. Aki 10 éve dolgozik egy helyen és ennyit keres, még ő se lehet 100%-ig biztos semmiben, főleg nem Magyarországon.


Szabad álmokat szőni, tervezgetni, sőt nagyon jó, ha vannak terveid és nem költöd el az összes pénzed, de csak reális célokkal szabad nekiindulni bármilyen pénzügyi tervnek.


Egy hiteltanácsadó

2010. szept. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Most olvastam az utolsó kommentedet.


Ha 700E Ft bevételed van, akkor élj meg mondjuk 150.000Ft-ból és 29 hónap múlva kamatmentesen meg lesz a 16 millád.

2010. szept. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat:)

Bankba dolgozó ismerösömmel és egy hitelügyintézővel is beszéltem ma.Azt mondta a bankos hölgy, hogy 16 milliós lakásnak a 80% terhelhető a maradék 20% -ot önerőként kell megteremtenem, ami kb 4 millió forint és van 4 millió ft-m az erste banknál bár én autóra tettem azt félre, de akkor úgy néz ki hogy mégsem:)Egy olyan vállalkozásba vagyok ami az apámé és 40 éve ő vezeti ezért vagyok benne biztos, hogy lesz munkám meg fizetésem sokáig.Meg apám rám hagyja a vállalkozást ha elhunyna,de hál istennek nagyon jó egészségnek örvend az öreg :)

Am. 12 milliót ad a bank , de nekem még mindig az a a problémám, hogy nem akarok 12 m- helyett 30-at vissza fizetni :-( Utálom a bankokat.

2010. szept. 18. 12:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!