Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem találunk nekünk való...

Nem találunk nekünk való lakást, de felvettük a babavárót. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

22 milliónk van bankszámlán :(

+10 milliónk ugyanúgy bankszámlán, babaváró hitel.

Nem lenne gond még +lakáshitel felvétele sem.

Családi segítséggel akarunk 42-44 millióért lakást venni, de egyszerűen senkivel nem lehet normálisan szerződést kötni és hónapokról hónapokra csak a bankszámlán csücsül a pénz nagy része.

Ti mit tennétek a helyünkben? 1 szobás albiból már nagyon mennénk, már elkeserítő, lélekölő a kis élettér.

MÁP+-ba tegyük mindet, vagy egy részét és az első részlet kifizetés idejét a kamatfordulóra időzítsük, 2 hónap alatt kb. 200 ezret kamatozik.



2022. máj. 26. 10:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

2 hónap alatt 20 millió 16 ezret kamatozik MÁP+ban. A 100.000Ft-os visszaváltási díj miatt.

3 hónap alatt 75ezret.

4 alatt 133-at.

5-nél 191-et.

6-nál nincs visszaváltási díj, ott felugrik 350-re.


Ha 2-3 hónap múlva kifizetitek a pénzt, akkor már nem érdemes MÁP+ba lekötni. 6-ra igen, de azt meg ugye ki tudja előre...

Banknál lehetne megnézni, van-e valami lekötésük, ami már 1-2 hónapra is fizet valamennyit.

2022. máj. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. A hitel most nagyon drága. (illetve nem, csak eddig volt olcsó, kb tavaly júliusig, azért tűnik úgy, h drága). Mindenesetre a hitel az átlag ember fizetésének drága, hacsak nem pár millió hitelről lenne szó. De úgy látom nektek hitel nem kellene, úgy könnyebb. Nem tudom, hol kerestek 40-42 millió elég lehet egy egész komoly lakásra garázzsal, meg éppen elég lehet egy félig penészes lyukra is. Sok lakás felújításra szorul, be is kell rendezni, na meg ott a tetemes illeték is,amit ki kell fizetni a vásárlás után. Ha csak a normális szerződés a gondod, akkor érdemes ingatlaniroda által hirdetett házat nézni. Egy komolyabb irodának az ugyvedtol kezdve a hitelugyintezoig minden lépésre van embere.

En csak akkor tenném be a pénzt bármibe, ha egy darabig lemondó a lakas vásárlásról. A jobb lakások pillanat alatt elmennek, és senki sem fog várogatni, ha lesz más jelentkező, míg forduló lesz és ki tudod venni a pénzt. Ráadásul készpénzes vevők lennétek, az előnyben van a hitelessel szemben.

2022. máj. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz az alatt hogy senkivel nem lehet normálisan szerződést kötni? Hol néztek lakást, mekkorát?
2022. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem lehet senkivel szerződést kötni? Nem értem.
2022. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#1: Ezen az oldalon én 2 hónapra, 30 misivel 175 ezer hasznot látok:

[link] 0,5 % visszaváltási díj, kamatfizetési időszakban kivéve. Én adom meg az adatokat rosszul, vagy elavult a kalkulátor?

#2: A készpénzes részben igazad van valamennyire tapasztaltuk

#3-4: Bp. egytől elálltunk, mert nem akart ügyvédi letétbe tenni szinte semmit, a másik az aláírás előtt variál, hogy szept 1 helyett, csak jan.1 költözéssel mehetnénk. Mondjuk ha nem találunk akkor lehet hogy csak akkorra tudunk beköltözni XD

2022. máj. 26. 11:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
csak én nem értem, hogy mi is a probléma?
2022. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem. Először is el kell dönteni melyik a fontosabb. Ha a lakás, akkor minek tennéd be bárhova? Hirtelen fog kelleni az a pénz. Ha meg fialtatni akarod, akkor a lakás témát kell hanyagolni. Olyan nem lesz, hogy érdemben fialtatni tudod, de közben likvid is marad, azaz azonnal hozzá tudsz jutni.
2022. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Ne tegyétek sehova a pénzt, hanem sürgősen vegyetek lakást. Mi januárban vettünk, de ma már 15 millióval többért árulnak a házban ugyanolyat. Állampapírba akkor éri meg, ha több hónapig nem nyúltak hozzá, de addig tovább nő az ár.
2022. máj. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Párom így csücsültette a KP-t a bankban, és adddig nézegette a jobbnál-jobb lakásokat, hogy eljutott oda, hogy már nem tud belőle venni.


bocsi, de tik-tak, tik-tak. Ez van.

2022. máj. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősnek tavaly lett egy panel ára, akkor még válogathatott. Ma talán az összes spórolt pénzével lenne egy, ha szerencséje van, kicsit vár még és lakás sem lesz annyiért.
2022. máj. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!