Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitelnek szerintetek...

Babaváró hitelnek szerintetek mi legyen a sorsa, ti így felvennétek?

Figyelt kérdés

Szeretnénk még egy picit mindenképp. Így adja magát, mint legjobb hitel konstrukció. Több gyerek már nem lesz, szóval ha a kormány előjön új lehetőségekkel minket az már nem fog érinteni.


Ugyan akkor nem jó dolog ha az ember megtakarítása csak a bankszámlán áll. Pláne nem ha az nem is megtakarítás hanem hitel...


Önmagában kevés az a 10 millió és amíg a feleségem nem megy vissza dolgozni, addig nem kapnék egyedül több hitelt. Tergességet gyes időt és két gyerek után letölthető felhalmozott szabikat nézve ez meg még több mint négy év.

Négy évig állna az a pénz... Akkor meg minek felvenni. De ha így haladnak az árak 4 év múlva 10 milliót 20 évre úgy adnak hogy 20 fizetsz vissza, nem 11-t mint a babavárónál. Ez egy opció mellette


Tőzsde, állampapír kizárva. Marad vagy egy vidéki ingatlan lenne így rábösszesen 12-13 milliónk. Vagy egy jó elhelyezkedésű belterületen lévő telek. Tudol valahol az is 20-30 millió nyílvan nem ott nézelődnénk


Ti mit kezdenétek a pénzzel?



2022. máj. 30. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én betenném állampapírba. Miért van kizárva?
2022. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi is allampapirba rakjuk, van mar penzem boven kockazatos konstrukciokban. Az allampapir meg jovore 10% kornyeken lesz a hozama. Valoszinuleg ingatlannal nehez lesz azt elerni ha iden kifutnak a tamogatasok, az mnb meg folyamat alapkamatot emelget majd...
2022. máj. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Feleségem tart tőle hogy háborús vészhelyzet alatt az állampapírba rakott vagyon nincs biztonságban. És hát valahol megértem a félelmét ki tudja mit csinál a kormány a jövőben
2022. máj. 30. 11:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Háborús vészhelyzetben semmi nem lesz biztonságban. A gyerekeitek se, az szerintem nagyobb baj.
2022. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13%

Simán,ha felcsinálna valaki

Üdv

Szép Bendegúz Ronaldinnyó

2022. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Háborús helyetben a vásárolt ingatlan pontosan ugyanúgy nem fog érni semmit, mint az állampapír...

Ráadásul ha komolyan háború lenne, az ingatlan már az elejétől fogva eladhatatlan volna, az állampapír még mindig könnyebben pénzre váltható.


De nem lesz itt háború. Az Ukránok meg a Ruszkik elintézik ezt egymás közt. Látszik, hogy az Orosz haderő lepkefing, az egész csak Putyin idióta lázálma, az az ember elmebeteg.

2022. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kis faluban van 2 hektáros beltelkem,én inkább eladnám.Jó a huf,hamarosan duplát ér.
2022. máj. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bő féléve csücsül állampapírban a babavárónk. Eredetileg családi házba tettük volna, de hirtelen annyira felmentek az árak és annyira csökkent a minőségi kínálat, hogy elnapoltuk.

Megjegyzem itt én kevésbé tudom értelmezni a pénzromlást, hiszen ha inflálódik a pénzem, inflálódik a tőketartozásom is. Szóval igazán nagyot bukni vele nem lehet. Ilyen formán én nem gondolkoznék nehezen mozgósítható befektetésekben. Tény, hogy mi úgyis vagyunk vele, hogyha jön az álomház, akkor valószínű megvesszük és akkor nem érünk rá még telket meg nyaralót árulni.

2022. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Az allampapir meg jovore 10% kornyeken lesz a hozama"


Ezt rosszuk tudod. Jövőre a 2021-es infláció után fog fizetni, ugyanis 2 éves csúszásban az infláció követése. Ki van ez találva..

2022. máj. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem futnak ki a támogatások, sőt több is lesz, mint az előző években, úgyhogy még drágább lesz az ingatlanpiac.


[link]

2022. jún. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!