Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Junior kártya igényléshez...

Junior kártya igényléshez kell szülő?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnék elmenni dolgozni, viszont a szüleim nem támogatják, hogy bankkártyám legyen. Megkérdeztem ismerősömet, ő pedig azt mondta, hogy 14 éves kor felett nem kell hozzá szülő.


Tehát ha fogom magam, bemegyek a bankba hogy nekem bankkártya kell, akkor semmi szülői beleegyezés nem kell hozzá, ha 17 vagyok?



2022. jún. 5. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Uhh nekem anno kellett hozzá anyukám, neki is alá kellett írnia valamit. De ez 6-7 éve volt.
2022. jún. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Utánanéztem és igen, kell szülő is hozzá.

Hogyan nyithatsz OTP Junior számlát?

18 éves kor alatt Junior számlát a törvényes képviselővel (szülő, gyám, gondnok) együtt tudod megnyitni.



Forrás:

[link]

2022. jún. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem támogatják, hogy legyen bankszámlád, de dolgozni mehetsz? Ahhoz ugyanúgy szülői hozzájárulás kell, mint egy bankszámla nyitásához. 14 és 18 év között korlátozottan cselekvőképesnek minősülsz.
2022. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

14 év alatt a szülő nyitja,

14 év fölött a szülő és a gyerek közösen,

18 év felett a gyerek nyitja a bankszámlát az OTP-nél.

2022. jún. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!