Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankváltás előtt állok,...

Bankváltás előtt állok, tudnátok segíteni néhány kérdésben? :)

Figyelt kérdés
Jelenleg passzív hallgatói jogviszonyom van, és diákként dolgozom, havonta nagyjából 200.000-260.000 forint "jövedelmem" van, munkából, egyéb forrásból. Szeptembertől visszamegyek az egyetemre, számításaim alapján 80.000-120.000 forint körül lesz majd a bevételem, munkákból, egyéb forrásokból. Semmiféle hitellel nem rendelkezek, nem is tervezek. Az OTP-nél rendelkezem számlával és kártyával, és júliusban jár le a szerződés, legalábbis 07/22 van lejárati dátumként a kártyán. Évi 30.000-40.000 forintot von le, késedelmi kamatra, üzenetdíjra, amit nagyon sokallok, és az ügyintézéssel sem vagyok teljesen megelégedve. Az esetek többségében, 90-95 %-ban kártyával fizetek, érintéssel, utalni keveset szokta, havonta maximum 5 ezer forintot, pénzt levenni ritkán szoktam, havonta nagyjából 5.000-10.000 forintot, ha kocsmába megyünk, vagy állatorvoshoz. Az első kérdésem az volna, hogy mi a menete ilyenkor a bankváltásnak? Meg kell várni, míg lejár az OTP-nél, és utána egyből kell menni a másik bankhoz? Milyen papírokat, adatokat kell bevinni? Van valami díja annak, hogy nem hosszabbítom meg a szerződést az OTP-vel? Illetve az utolsó kérdésem az volna, hogy ilyen feltételekkel melyik másik bankokat ajánlanátok? Melyik lenne a legjobb nekem? Ezeknél a bankoknál, amit írtok majd, hogy vannak az üzenetdíjak, fix költségek? Mi az, ami miatt megérné? Sajnos teljesen analfabéta vagyok ebben a témakörben, ezért van ennyi kérdésem. Előre is elnézést ezekért. Köszönöm segítségetek előre is! :) További szép napot, minden jót! :)

2022. jún. 9. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Ha nincs hiteled, akkor mégis hogy a pékbe von le késedelmi kamatot? Ha még egyetemista vagy, akkor Junior számlád is lehet, az meg minden, csak nem drága. De utána meg érdemes SMART számlacsomagra váltani, az olcsó. És sokkal kevesebb vesződés, mint a bankváltás.


Amúgy bármikor válthatsz bankot, hogy a kártyád mikor jár le, az tökmindegy.

Ha csak kártyával, fizetsz, akkor kikapcsolhatod az SMS-eket és helyette a mobil app-ba jön a push értesítés, ami ingyenes. Havi két készpénzfelvétel ingyenes, szóval az sem gond.


Biztos vagyok benne, hogy szimplán némi átszervezéssel rengeteget tudnál spórolni.

2022. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Ne számlát váltsál, hanem menj el az OTP-től. A legf*sabb bank Magyarországon, ott vannak a legbunkóbb ügyfélszolgálatosok és a leglehúzósabb költségek.


A fenti adatokat írd be pl. a bankmonitor.hu bankszámlakereső appjába és kidobja, hogy melyik számlákat ajánlja neked.

2022. jún. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a cibbel meg vagyok elégedve, de nálad nem csak a bankkal van probléma


Egyrészt nem jár le a szerződésed, csak mert lejár a kártya

De ha bankot akarsz váltani, akkor még az előtt kellene, hogy az új kártyát legyártják, ha annak a díját nem akarod kifizetni.


Nem tudom milyen számlacsomagod van és milyen kondíciókkal, de én nem fizetek 30-40 ezreket, pedig 2 kártyám van és viszonylag magas kb 1800 forintos havidíjjal és hitelkeretem is van, meg rendszeres utalása.

A tranzakciós díjjal sincs évi 40 kiadásom.

Késedelmi kamatot meg nem vonhatnak, ha nincs hiteled.


Első körben meg kéne nézned, milyen levonások vannak. Utána megnézni, hogy az megfelel-e a számlacsomagod kondícióinak.

2022. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"De ha bankot akarsz váltani, akkor még az előtt kellene, hogy az új kártyát legyártják, ha annak a díját nem akarod kifizetni."


Ez mindegy. Mindenhol visszaadják az éves díj fennmaradó részét, ha évközben megszünteted a számlát.

2022. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4, hát sajna nem, vagy legalábbis nem minden számlacsomag esetében
2022. jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

"Ne számlát váltsál, hanem menj el az OTP-től. A legf*sabb bank Magyarországon, ott vannak a legbunkóbb ügyfélszolgálatosok és a leglehúzósabb költségek."


A költségek valóban lehetnek magasak, de a SMART számlacsomag azért elég kedvező. Nem tudom, te mit tapasztaltál, de én 25 év alatt nem futottam bele bunkó ügyfélszolgálatosba, mindent udvariasan és gördülékenyen elintéztek és amit mondtak, az úgy is volt.

Én a K&H-nál tapasztaltam anno teljes dilletanizmust, hogy az egyik ügyintéző A-t mondott, a másik B-t, aztán nem intézték el, amit kértem. Volt náluk folyószámlám és hitelem is anno. Megfogadtam: K&H soha többé!

2022. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

CIB Eco számlacsomag FORYOU diákszámla.


Vagy ha meg tudod oldani, hogy havonta 133 000 forint érkezzen a számládra (nem muszáj munkabérként) akár úgy hogy valaki utal te meg vissza akkor CIB Eco csomag, nem is muszáj a diákszámla.


Diákszámla csak 24 éves korig lehet.


Sokkal olcsóbb mint amit a kérdésben írtál.

2022. jún. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!