Babaváró elutasítás?

Figyelt kérdés
Soha nem gondolkoztunk a babavárón, évek óta nem is jött össze a baba. 20 hetes kismama vagyok és most eldöntöttük, hogy ha már úton van a baba,végülis jó lenne igénybe venni. Az otp el utasított minket. A férjemnek 350-370 az átlag nettó jövedelme. Soha nem volt hitele,vagy bármi banki probléma. Nekem az előző kapcsolatból volt egy lakáshitel az otp-nél, évekig el húzódott az ügy, khr listán voltam. A ház el lett adva, ki lett fizetve a bankba a 7 milliós tartozás. Nekem is van jövedelmem, átlagban 260ezer jelenleg a tappenz. Miért van az, hogy elutasit az otp? Semmi indok, csak egyszerűen nem ad hitelt. Más is volt már így? Hol próbálkozzunk következőleg?

2022. jún. 11. 14:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Khr miatt
2022. jún. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Elő szűrés megtörtent, kért az otp igazolást, hogy vigyem be amiket kaptam a végtörlesztésnél. Látták, hogy passzív khr és kifizetett tartozasról van szó. Nagyon sokan kaptak passzív khr múlttal. Melyik banknál érdemes újra próbálkozni?
2022. jún. 11. 15:14
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez tévedés, passzív KHR-rel ma már csak az OTP ad babavárót, de nem mindenkinek. Nagy valószínűséggel elengedtek a korábbi tartozásból valamennyit, így nem MAGREN (maga rendezte), hanem MEGEGY (megegyezéssel zárt) a KHR státuszod, amivel sajnos jelenleg egyik bankban sem tudsz Babaváró kölcsönt igényelni, mert az OTP az egyetlen, ahol lett volna esélyetek, de csak MAGREN státusz esetén. Javaslom kérd le magad a KHR jelentésedet és nézd meg, ott milyen megjegyzéssel zárult a korábbi hiteled.
2022. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Teljes összeg ki lett fizetve. Nem volt elengedés! Ezért is nem értettem a dolgot.
2022. jún. 11. 16:57
 5/17 anonim ***** válasza:
Mikor történt a teljes összeg kifizetése?
2022. jún. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Januárban történt meg.
2022. jún. 11. 17:25
 7/17 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, kérj le egy saját KHR jelentést és nézzétek meg, mi van benne, mert ezek alapján, amiket leírtál, az OTP adott volna Babavárót. Nem lehet, hogy az OTP-nél belső tiltó listán szerepelsz?
2022. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Rendben, az lesz, köszönöm szépen a tanácsot. Azt nem mondták, hogy belső tiltó listán vagyok. Az mit jelent?
2022. jún. 11. 19:12
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Belső tiltó listára azok kerülek, akiknek korábban volt valamilyen zűrösebb ügye a bankkal. Pl. a korábbi hitel, ami bedőlt, ebben a bankban volt, vagy egy hitelkártya tartozás, ami nem lett időben visszatöltve, egy régi személyi kölcsön, aminek akadozott a részletfizetése, stb.
2022. jún. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, volt egy hitelkártya évekkel ezelőtt, de az is ki lett fizetve teljes egészében kb. 3 éve. Sajnos ezt el kell engedjem akkor.
2022. jún. 11. 20:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!