Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes áruhitellel venni...

Érdemes áruhitellel venni telefont, ha ki tudom egyben is fizetni?

Figyelt kérdés

Telefont készülök venni olyan 130 ezer forint körül, és én bár egyben szerettem volna kifizetni, egy ismerősőm mindig mondogatja, hogy minek adok ki egyszerre ennyit, ha áruhitellel tök kedvezőn kihozhatom 1 évre is részletre.

Ha van rajta ilyen 10-15 ezer forint kamat, azt az infláció úgyis elemészti..

Szerintetek érdemes bajlódni vele? Ha igen, mit ajánlanátok?



2022. jún. 20. 08:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Én nem egyszer találkoztam olyan 0 THM-es hitellel, ahol egyáltalán nem volt drágább az adott termék, mint máshol.

Ha 50 ezerrel drágább a telefon, amit kinézett a kérdező, akkor nyilván valami túlárazott csúcstelefon kell neki. Hát így járt. Én nem fogok 400 ezret adni egy telefonért, mikor 100-110-ért már nagyon jó darabokat kapni.

2022. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
51%

#9, nem fogja neked senki felkutatni a teljes internetet, hogy olcsóbb az áruhitel.. csak egy példát hozott.


De pl. az edigitalban is szokott lenni időszakosan, és ők az egyik legolcsóbbak.


Mondjuk én eleve nem értem, telefont ki vesz így? Telekomban utánamdobálják a telefonokat, mert mindenem ott van, internet, tv, 3 db korlátlan előfizetés, szerintem ilyen havi 2-3ezrekért vannak baromira jó telefonok egy bizonyos ügyfélszint felett, de enélkül se rosszak az ajánlataik.

2022. jún. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

#11 A telefon amit vennék 123 ezer forintba kerül. (Infláció, köhömm, 2-3 hete 10 ezerrel olcsóbb volt).

A weboldalon pedig 169 ezer ugyanaz a készülék, máshol a Pro ennyi.

Igazából mindegy mert nagyon kéne az új teló a halott akku miatt, megrendelem és elmegyek érte mondjuk a Planet GSM-be, ott kapom meg a leghamarabb.


#9 Megnézem még az edigitalt is.

Nekem sem előfizetésem sem netem, sem tévém nincs telekomnál, így sajnos nem vagyok abban a helyzetben hogy dobálják hozzám a telefonokat :DD

Meg ha most telekomnál megvenném a készüléket, 123 ezer helyett 189 ezer lenne a telefon, + fizessek 13 ezret havonta 2 éven át amivel kapok pár giga netet, én ennyit már sajnálok rá kiadni, hiába tehetném is meg. Most a töredékéből megvan mindenem.

2022. jún. 20. 23:26
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Szinte soha nem érdemes 0% hitelre venni a telefont vagy más műszaki cikket, mivel ha nem a kamattal, akkor máshogy fognak lehúzni.


Standard trükk szolgáltatóknál pl. egy magasabb árú előfizetői csomag + 24 hónap hűségidő, és a telefon is 24 havi részletre van.


Ha külső pénzügyi szolgáltató nyújtja a hitelt (pl. Cofidis), akkor pedig vagy a hitel egyéb díjaival van valami trükk, vagy pedig a készülék összára magasabbra jön ki, mintha máshol megvennéd.

2022. jún. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk én eleve nem értem, telefont ki vesz így?"

Pl. én. Flottás telefon előfizetésem van, 2500 forint a számlám úgy, hogy a teljes családot ingyen hívom (a flotta miatt), emellett havi 60 percet le tudok beszélni és van 2GB netem.

Nem fogok havi 8-10 ezret fizetni a telefonszámlára, csak hogy "olcsón" tudjak a szolgáltatótól telefont venni...

2022. jún. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha külső pénzügyi szolgáltató nyújtja a hitelt (pl. Cofidis), akkor pedig vagy a hitel egyéb díjaival van valami trükk, vagy pedig a készülék összára magasabbra jön ki, mintha máshol megvennéd."


Ezt könnyű ellenőrizni. Én eddig mindig úgy hoztam ki 0%-ra telefont, hogy megnéztem: máshol se lenne olcsóbb. A Cofidis ugyan folyamatosan bombázott "nagyon jó" hitelajánlatokkal, de azok landoltak a kukában azt kész.


Szolgáltatótól meg addig érte meg telefont venni, amíg butatelefonok voltak és a hálózatfüggő telefonok fele annyiba kerültek, mint a függetlenek. Manapság a szolgáltatótól csak az vesz telefont, aki lusta vagy buta, hogy szétnézzen, hogy máshol olcsóbb lenne.

2022. jún. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
"Manapság a szolgáltatótól csak az vesz telefont, aki lusta vagy buta, hogy szétnézzen, hogy máshol olcsóbb lenne" - ez így ebben a formában nem igaz. Nekem a náluk lévő előfizetések miatt a szolgáltató olyan kedvező áron adta a telót, hogy sehol máshol nem volt olcsóbb, így megvettem a telekomnál. Az előfizetések meg így is úgy is megvannak, szóval hülye lettem volna nem a szolgáltatónál megvenni.
2022. jún. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17: "Az előfizetések meg így is úgy is megvannak"

Az lehet, csak eleve drága az előfizetés, szóval azzal fizeted meg, hogy a telefon olcsóbb.

2022. jún. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, nekem a havi hatezres előfizetés korlátlan beszélgetéssel és 5 giga nettel (amibe nem számít bele a social media, navi, spotify, vagyis kb el sem tudom fogyasztani) egyáltalán nem drága, mivel alapesetben ennél sokkal többet beszélek a munkám miatt. Szóval nem, egyáltalán nem fizetem meg a "drága" előfizetésben azt, hogy olcsóbb a telefon.
2022. jún. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Személy szerint énis mindig feltöltőkártyás voltam. Ugyan a külföldi kártyám már nem jó hisz sokat használtam külföldön, de pl a vodafone-nak van olyan opciója, hogy 3x5gb net 5 ezerért. Ez azt jelenti, hogy 3 hónapig van havonta 5-5gb netem. Ha hívni akarok, van 5 ezerért 3x100 perc egész EU-ba. Bőven elég nekem havonta 100 perc, és ez is 3 hónapig megújul.

Ez azt jelenti, a telefonszámlám 10 ezerbe kerül 3 hónapra.


De cserébe nincs hűség, ha úgy tetszik azonnal váltok másra..


Egyébként megvettem az éjjel a telefont, ha szolgáltatótól veszem akkor benne lett volna vagy 280 ezerbe a legalacsonyabb csomaggal is 😬

2022. jún. 21. 09:07
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!