Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A nevemen van egy ingatlan...

A nevemen van egy ingatlan 1/2 része amin jelzálog van bejegyezve. Mit foglalhat a végrehajtó?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy személyi kölcsöne amit nem fizet és vonni sem tudnak töle gyerektartás és egyéb kölcsön miatt jelenleg folyik a válóperünk. Ma kaptam egy bírósági végrehajtási levelet a személyi kölcsön miatt mert én vagyok az adóstársa. Ilyenkor mit foglalnak le mert az ingatlan az én nevemen van és az az állandó lakcímem de nem ott lakom ott a szüleim laknak és minden ingóság az övüké nekem nincs ingóságom és bejelentett munkahelyem sem?
2010. szept. 20. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
házat fogják előbb utóbb árvereztetni.....ha van eszed, akkor megegyezel a végrehajtóval a részletfizetésben
2010. szept. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindent vihetnek, amiről nem tudják bebizonyítani számlával a szüleid, hogy az ő tulajdonuk.


De jól írja az első, valószínűleg ráterhelik az ingatlanra. Ha sok a jelzálog a házadon és még a személyi kölcsönt is ráterheli a bank, akkor fel fogják mondani a jelzáloghiteledet. Ha a személyi kölcsön volt jelzálog alapú, akkor egyből a lakást fogja árverezni a bank, ha tőled és a férjedtől nem tudják fizetés letiltással levonni.

2010. szept. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a személyi kölcsön nem csak a férjedé, hiszen Te adóstárs vagy, tehát ugyanúgy felelsz a visszafizetéséért.


Nem tudom pontosan a szabályt, de szerintem a Te tulajdonrészedre is kérhet végrehajtást a bank, tehát ráterhelheti a házra a tartozást a tulajdonrészed erejéig. Ez azért nagy baj, mert ilyenkor azonnal felmondják a jelzáloghitelt.

A banki tartozás a jövőbeli jövedelmedet, ingó és ingatlan vagyonodat is veszélyezteti, egészen addig, amíg a tartozás fennáll.

2010. szept. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kieg. Nem számít, mekkora összegű a személyi kölcsön, azt se nézik, mennyi a jelzálog hitel nagysága és mennyit ér az ingatlan. Ha végrehajtás címén bármi rákerül egy jelzáloggal terhelt ingatlanra, az a jelzálogszerződés felmondásával járhat, ha benne van a szerződésben, hogy "terhelési tilalom van rajta", márpedig a legtöbb jelzáloghitel ilyen.
2010. szept. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha nincs a szülőknek számlájuk akkor mi a teendő, hogy bizonyítják be, hogy az övüké vagy elég ha csak mondják?
2010. szept. 20. 18:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Életvitelszerűen nem ott élsz, így elég a szülőknek ezt nyilatkozni. A végrehajtó nem fog semmit foglalni.

Az első művelet az ingatlan tulajdoni részedre vonatkozó végrehajtási jog beterhelése. Ezt követi a jövedelemletiltás. Ha van tiltható jövedelem, akkor nem igazán fog a végrehajtó nagy cécót csinálni, főleg nem egy fél ingatlannal. Hasonlóképpen a bank sem tud semmit csinálni, ha csak a fél ingatlanrész van megterhelve. Úgy az ingatlan, igaz értékesíthető, de nem jellemzően forgalomképes...

2010. szept. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előző válasz korrekt, de az kimaradt belőle, hogy a jelzálog szerződést felmondják, és egy összegben kérik vissza a pénzt, ha végrehajtást jegyeznek be az ingatlanra, ami elég súlyos következmény egy személyi kölcsönnél.
2010. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!