Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A PMÁP esetén mennyire garantá...

A PMÁP esetén mennyire garantált az 1%-os visszavételi díj?

Figyelt kérdés

Úgy látom, hogy ha futamidő előtt nyúlnék hozzá (és nem a kamatfizetés fordulónapja környékén), akkor az összeg 99%-ért tudom eladni az állampapírt, azaz 1%-ot veszítek rajta. Viszont a leírás alapján "a kibocsátó napi vételi bruttó árfolyamokat jegyez", azaz ha jól értelmezem elméletileg ez a 99%-os árfolyam napról napra változhat. Ez valóban így van, vagy félreértettem valamit? Illetve ha tényleg változhat, mennyire valószínű, hogy fog?


Az alap szituáció: Szeretném valahol jobb helyen tudni a pénzemet, mint a folyószámlám, viszont valószínűleg még egy éven belül (de 3 éven belül biztos) lesz nagyobb kiadásom, amikor hozzányúlnék a megtakarításhoz. Arra jutottam, hogy a PMÁP még úgy is megéri, ha fizetnem kell azért, hogy hamarabb megbonthassam, mert pár hónap után a kamatok miatt már így is pluszban vagyok. Viszont itt merült fel a kérdés, hogy van-e esély rá, hogy úgy módosulnak a feltételek, hogy nagyobb lesz a levonás, mint amivel most kalkulálok.


Ugyanitt bármilyen kezdőknek való befektetési tanácsot elfogadok, illetve ötletet, ha a leírás alapján nem a PMÁP a legmegfelelőbb nekem. :)



2022. júl. 1. 14:38
A kérdező szavazást indított:
Nyugodtan lehet a 99%-os visszavételi díjjal számolni.
Érdemes egy rosszabb árfolyam lehetőségére is készülni.
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyire megemelhetik az 1%-ot. 2% volt már nem oly rég,ennél több nem.De hogy neked ne érje meg nagyon durva csődközeli állapotba kéne kerülni
2022. júl. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kérdező, a MÁP Plusz az, amit kamatforduló után 5 napig ingyen lehet visszaváltani. A PMÁP mindig is büntette azokat, akik a teljes lejárat előtt vásárolták vissza. Valóban volt 2% is a közelmúltban ez a sarc, én is csodálkoztam, hogy ezt leszállították 1% -ra. Államcsődtől nem tartok, de attól igen, hogy likviditási problémák miatt bebetonozzák a lakosság befektetéseit, és megnehezítik a hozzáférést.

Ha esélyes, hogy 1 éven belül felhasználod, vegyél inkább egy éves állampapírt. Vagy bontsd ketté a megtakarítást. Fele 1 éves, fele PMÁP.

Franc se lát a jövőbe, sajnos.

2022. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Semennyire nem garantált. Ajánlom a DKJ-t, annak 1 év a futamideje, és néha magasabb a hozam, mint a PMÁP-nál.
2022. júl. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!