Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora összegig jegyezhet be...

Mekkora összegig jegyezhet be a bank önnálló zálogjogot hitellel való ingatlanvásárlás esetén?

Figyelt kérdés

Üdv! A kérdés adott, némi kiegészítő információ: lakásvásárlási célra vennék fel hitelt, legyen ez X millió forint. A banki szerződés alapján a bankot követelés esetén ez az X millió forint és járulékai illeti meg. Ez eddig oké.

Azonban a bejegyzésre váró önálló zálogjog egy jóval nagyobb összeg lenne, egész pontosan a jelenleg kalkulált teljes visszafizetendő hitelösszeg. A banki tájékoztatás szerint azért, mert a földhivatal már nem jegyez be úgy zálogjogot, hogy "X forint és járulékai erejéig", hanem csak egyetlen összeget írnak be.

Valaki meg tudja erősíteni, hogy ez valóban így van? Mekkora összeget kellene a bank önálló zálogjog címen bejegyeztessen az illetékes földhivatalnál? Köszönöm.



2022. júl. 5. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom a szabályt de nekem is többet jegyeztek be. 21 volt a vételár, abból 15 a hitel és 24 került a jelzálogra. Ez kb megegyezik a kalkulált teljes visszafizetendő összeggel.
2022. júl. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálam 16 milliós hitelre 19.2 millió lett bejegyezve, de egyébként teljesen mindegy, mert a bank úgysem követelhet többet, mint a fennálló tartozás.
2022. júl. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A banki tájékoztatás szerint azért, mert a földhivatal már nem jegyez be úgy zálogjogot, hogy "X forint és járulékai erejéig", hanem csak egyetlen összeget írnak be.


Ez így van. A folyósított hitelösszeg +20 % teljesen megszokott.

2022. júl. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ami engem kissé zavar, hogy a folyósított összegnek gyakorlatilag a dupláját jegyezné be a bank. Egészen pontosan 38 millióra 76 milliót, mert a jelenleg annyi a kalkulált teljes visszafizetendő összeg.
2022. júl. 6. 07:19
 5/8 anonim ***** válasza:

CIBnél hitelösszeg 120%-át jegyzik be.

A bank a tőketartozásra plusz a felhalmozott kamatokra jogosult meg némi egyéb költségre, ha nem fizetsz. Így ez a 120% ezt elégé jól lefedi ezt szerintem.

A 200% elég betegnek tűnik.

Eleve ha egy bank 70%-ot hitelez, akkor arra rá se tud tenni 140%-os követelést.

2022. júl. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező te valamit nagyon benéztél, mert pénzintézet a hitelösszeg + egy éves járulékai erejéig jegyez be a tulajdoni lapra, vagy 120%-ot szoktak megjelölni.
2022. júl. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem néztem be semmit. A zálogjogot alapító szerződés alapján a pénzintézetet (bankot) a hitelösszeg és járulékai összegű követelés illeti meg adott esetben. Ennek biztosítékául az ingatlant terhelő önálló zálogjogot, illetve elidegenítési és terhelési tilalmat jegyez be a bank az illetékes földhivatalnál a teljes visszafizetendő összeg erejéig, ami jelen gazdasági helyzetben a hitelösszeg duplája, sajnos.

Mindemellett a 200% nekem is soknak tűnik, de nem tudom mi a bevett gyakorlat, illetve lehet-e bármit intézni ilyen ügyben.

2022. júl. 6. 13:47
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Osztom a második hozzászóló válaszát:


"egyébként teljesen mindegy, mert a bank úgysem követelhet többet, mint a fennálló tartozás."


Ez így is van.


Az, hogy egy ingatlanon mekkora teher van bejegyezve, ahhoz segítség, hogy egy másik hitelező el tudja dönteni, az ingatlanból a követelése kielégíthető-e. Érdemes futnia vele végrehajtás keretén belül köröket vagy sem.

2022. júl. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!