Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem "kedvező" átváltani...

Miért nem "kedvező" átváltani a svájci frank hitelünket forintra?

Figyelt kérdés

2006-ban vettünk fel 6 mill svájci frank alapú hitelt. Mára a 6 millió 7,2 millió lett, nem beszélve arról, hogy 40 e Ft

volt havonta, most meg 70 e Ft!!!!!

Gondoltuk átváltanánk forint alapúra, felhívtam a bankos ügyintézőt, aki azt mondta nem éri meg, még mindig jobb, hogy frank alapú, mint forint alapú. Meg sem kérdeztem miért, mert annyira meglepedt. Vajon miért?


2010. szept. 21. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet még úgy is magasabb lenne a forint törlesztő részlet ( példa: mi is frank alapon vettük fel, de már a válság kitörésekor, a törlesztőnk 55-68 e Ft között változik, de ha forintban vettük volna fel, akkor kb. 80 lett volna a havi részlet), valamint akkor esélyed sem lenne arra, hogy lecsökkenjen, mivel nem függ árfolyamtól. Én így gondolom. Persze tévedhetek.
2010. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Több oka van, amiért most végképp nem érdemes átváltani a deviza alapú hiteleket HUF alapú hitelre.


1. A HUF alapú piaci hitelek kamata mindig magasabb volt, most is az, mint a deviza alapú hiteleké.


2. Egy mostani váltásnál a magas árfolyam miatt felduzzadt jelenlegi tartozást forintosítaná a bank, tehát ezen az árfolyamon rögzülne a sok tartozás és semmi esély nem lenne a csökkenésre akkor sem, ha esetleg az árfolyam majd csökken.


Aki most váltana, nem érne el mást, mint a törlesztőrészlete azonnali megemelkedését, igaz azt már stabilan.


Váltani akkor érdemes, ha magas árfolyamon vesz fel valaki hitelt és alacsonyabb árfolyam mellett forintosít, de még akkor is kamat emelkedésre számíthat.

2010. szept. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy idevágó cikk.

2010. szept. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindegy mit csinálsz, egész életedben a banknak fogtok dolgozni.

És ez még a jobbik változat, van egy rosszabb is.

2010. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most biztos nem éri meg, mert a frank nagyon erős a forinthoz képest. Úgy képzeld el a helyzetedet, hogy 4 éve volt 40000 svájci frankod, azt 150-es árfolyamon eladtad a banknak, és most 215-körül akarod visszavenni. Persze azóta frankban kevesebb a tartozásod, mert tőkét törlesztettél, kamatot fizettél, de most nagyon rossz üzlet váltani. Forintra talán akkor érdemes váltani, ha még 20-30 forinttal gyengül a frank. Akkor is drágább lesz, mint ahonnan indult, de legalább megmenekülsz az erős frank/gyenge forint miatti árfolyamkockázattól.


Ráadásul mint már korábban megjegyezték mások, a forint kamata is magasabb, mint a franké. Ha nagyon jó vagy, 7-7,5%-os forint kamatot tudsz elérni, frankban meg kijöhet 5,5% körül. Ez a 7,2 millió 11 évre 76000, 16 évre 59000, 21 évre 51000 forint lenne.


Amíg ilyen erős a frank addig forintra ne, maximum frankra érdemes váltani, ha olcsóbb. Mennyi a futamidőd?

2010. szept. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 21. 15:55
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
MEGLEPEDT? DT? Pffff.
2010. szept. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy lesz 250 ft is a frank és ez hosszűtávon így marad, akkor megéri jelen árfolyamon átváltani. Ha viszont optimista vagy és bízol abban, hogy ennél már csak jobb lehet a helyzet, akkor viszont nem váltasz.

Hiteltanácsadó vagyok. Én igyekszem optimista lenni, így nem váltom át a saját a hitelem, de pl. az ügyvédem pesszimista és nem akarja, hogy feljebb menjen a törlesztője, neki most csinálom az átváltást...

Azért az sem egy utolsó, hogy milyen kamata van a CHF hitelednek, Lehet, hogy Te rossz kamattal vetted fel anno és kamatban kedvezőbbet találsz ma ft alapon...

2010. szept. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én most váltok át euró alapút forint alapúra. Mivel szabad felhasználású jelzáloghitel, így is, úgy is 10%-os kamattal megy. Az eddigi euro alalpú is 10,71% THM-je volt, és a most felvételre kerülő forint hitelé is. A jelenlegi 6 millió még 14 évig fizetendő EUR törlesztője 73ezer törlesztési bizotsítással, az új (mert 3 hitelt vonok egybe) 7,4 millió forint alapon 25 évig 68 ezer. most már forint alapú lesz, mert nem adnak jelzáloghitelt senkinek.
2010. szept. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!