Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nyithatok úgy TBSZ-t egy...

Laszloo kérdése:

Nyithatok úgy TBSZ-t egy Magyar kereskedelmi banknál hogy nincs náluk semmilyen más számlám csak maga a tbsz?

Figyelt kérdés
Feltétel lehet a náluk vezetett folyószámla és/vagy értékpapírszámla? Random Capitak, KBC és hasonlók nem jöhetnek szóba, mert nem képesek fogadni a zárt körben keletkeztetett részvényt.

2022. júl. 14. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A befektetéseket és a napi pénzügyeket nem feltétlenül kell ugyanannál a banknál intézni, sőt néha jobb is, ha máshol vannak. Én minden további nélkül nyitnék TBSZ-t a számlavezető bankomtól eltérő szolgáltatónál.

Jelenleg Random Capital ügyfél vagyok, ami azt jelenti, hogy szeptember 1-től átkerülök az Erste-hez, a fő bankszámlám pedig a K&H-nál van.

Fontos azt is megjegyezni, hogy a normális TBSZ / értékpapírszámlákat, amik nem csak a lehúzós befektetési alapok eladására, vagy csak BÉT kereskedésre vannak, azokat nem is maguk a bankok, hanem egy leányvállalatuk vezeti. (K&H Bank - KBC Equitas, Erste Bank - Erste Befektetési)

2022. júl. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is pontosan a számlavezető bankomtól eltérően szeretnék mert ott sok a költség, csak megfordult a fejembe hogy a kereskedelmi bankok kivédik az ilyen helyzeteket és feltételeket szabnak. Aztán nem adnak lehetőséget arra, hogy csak úgy nyissak egy szimpla TBSZ-t. A Random Capitalt és a KBC be láttam fantáziát, felkerestem mind a kettőt és nem tudnak olyan szolgáltatást nyújtani amire nekem igazából szükségem lenne. OTP-s vagyok folyószámla és devizaszámla, de ahogy utána néztem az OTP egy eléggé rossz opció. A Random és a KBC után jött az Erste, ha ott tudok nyitni csak egy TBSZ-t akkor úgy gondolom megérkeztem oda ahova akartam.
2022. júl. 15. 00:40
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az OTP minden szempontból rossz opció, még bankszámlavezetés esetén is, nemhogy értékpapírszámla esetén. Eleve milyen nevetséges, hogy csak a BÉT-en lehet kereskedni, külföldi részvényekkel nem.

A KBC-vel egyébként nincs probléma, egyedül a magasabb díjak miatt éri meg pl. a Random Capital jobban.

2022. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!