Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Magyaroknál miért ilyen...

A Magyaroknál miért ilyen népszerű a hitel?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán járok bankba, de ma bent voltam. Hallom mellettem a csávó neki sürgősen kell 2m hitel sürgősen, mert nyaralni kell menni.


Mire közli vele az ügyintéző, hogy ekkora keresettel biztos, hogy nem fog kapni.


Utána jön a másik, akit az ügyintéző mint valami régi barátot üdvözölt. Utána ajánlgatta neki, hogy milyen hitelt vegyen fel a másik hitel kiváltásához. ??? ilyen van?


A harmadiknak is hitel kellett egymillió forint, el se olvasta a papírokat, csak írta alá mint a gép. Már járatos lehetett ilyen ügyekben.


Szóval a kérdésem, miért ilyen népszerű a magyaroknál a hitel? Miért hiszik még mindig azt, hogy a hitel ingyen pénz? Miért ebből akar valaki nyaralni?



2022. júl. 19. 21:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a bankban (főleg) olyanokkal találkozol, akinek hitel kell/van. Amit írsz pont olyan, mintha azt mondanád, hogy magyarországon mindenki beteg, csak mert kórházban voltál és ott csak betegekkel találkoztál.
2022. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
1, Ez igaz!
2022. júl. 19. 21:18
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem azért, mert sokan szeretnek tovább nyújtózkodni, mint ameddig a takarójuk ér, másrészt, hogy legyen mivel villogni a facén és a keresetükből máshogy nem tehetnék avagy vehetnék meg.


A hitel az egy adósságcsapda.

2022. júl. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Nyílván van aki szarul intézi a hiteles dolgokat, van aki buta mint a segg, ez mindig is így volt és lesz is.
2022. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Azt nem tudom, miért "kell" nyaralni, ha nincs pénze rá. Főleg 2 misiért. Nekem lenne rá, mégse költök ennyit nyaralásra.
2022. júl. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"Utána jön a másik, akit az ügyintéző mint valami régi barátot üdvözölt. Utána ajánlgatta neki, hogy milyen hitelt vegyen fel a másik hitel kiváltásához. ??? ilyen van?"


Mondjuk az adósságrendező hitel (persze okosan csinálva) pont nem a takarón túl nyújtózkodó, pénzügyi kultúrával nem rendelkező emberek ismérve, hanem sok helyzetben nagyonis racionális döntés lehet.

2022. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem csak a magyarok ilyenek. A lkosság eladósodottsága pl sokkal magasabb amerikában, de szinte az összes fogyasztói társadalomban szokás mindent hitelre venni. Mi magyarok ebben még a közép mezőnyben sem vagyunk, de azért erősen igyekszünk felzárkózni... Sokkal jobban élünk, mint amit megengedhetnénk magunknak.
2022. júl. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

Néztem egy dokumentumfilmet, Amerikában 2 évnyi fizetésed erejéig vagy hitelképes pl. keresel havi 5000 dollárt hitelképes vagy 120 000 dollárig, utoljára mikor volt hitelkártyám 4 havi keretem volt.


Aztán megy náluk a sírás rívás a közel 50%-os kamat miatt, nálunk is ez megy a pár hónapnyi keret miatt. Sokan nem tudnak bánni a hitelkártyával, nekem csak építkezés alatt volt hitelkártyám a visszatérítések miatt és soha nem költekeztem többet, mint amit aznap vissza tudtam fizetni, de sokan napi szinten szórakozásra költenek belőle persze fedezet nélkül.

2022. júl. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Alapból ilyen az emberi természet. Mindent azonnal akarnak az emberek, ha csak egy Iphone, vagy laptop, az is azonnal kell, ahogy nyaralás, nagy lakás, minden. Nem szeretnek várni, dolgozni érte, inkább bizonytalan kimenetelű hiteleket felvenni, aztán a végén 5-ször annyit fizetni érte, mint amibe került.
2022. júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%
A hitel igen is jó dolog, csak sokan nem értik, és lehet ingyen pénz is.
2022. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!