Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Át lehet vezetni értékpapírt...

Át lehet vezetni értékpapírt OTP-ből Államkincstári számlára?

Figyelt kérdés
És ha igen, meg tudja esetleg valaki mondani, hogy mennyibe kerül átvezetni értékpapírt OTP értékpapírszámláról az Államkincstáriba? Köszönöm.

2022. júl. 20. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Értékpapírszámla alatt mit értesz? Amin csak és kizárólag állampapírok vannak? Mert akkor a válaszom igen, állampapírt át lehet vezetni az Államkincstárba. Hogy mennyiért, azt bankja válogatja.
2022. júl. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, úgy értettem, hogy az OTP-nél vettem értékpapírt pár hónapja(későn jöttem rá, hogy elég sok lesz így az éves számladíja ennek....) szóval most ott van az értékpapírszámlámon, de közben nyitottam számlát az Államkincstárnál is, és inkább átvinném a most OTP-nél levő értékpapírt(PMÁP) az Államkincstárhoz, már ha ilyet lehet.
2022. júl. 20. 14:17
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.

Jobban jársz szerintem - de persze kalkulálj -, ha felmondod az egészet, és úgy utalod át a lóvét. Azért nem kérhetnek un. transzferadót(díjat) Ha marad állampapírban és úgy teszed át, azt nagyon megsarcolják. Cib-banknál - ha jól rémlik - 0,2-03 közötti ez a díj. Plusz még minden xart lenyúznak rólad. OTP-nél nem tudom, de ők sem különbek.

Számolgass és nézd meg, melyik variáció éri meg jobban.

2022. júl. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A transzfer altalaban olcso, kh bankban pl fix 800 ft. Megeri atvinni.
2022. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsó ennek nézz utána, mert július 1-től a legtöbb bank brutálisan emelt. (Nevezhetjük bújtatott transzferadónak is.) (Persze lehet, hogy a kh nem, ez esetben elnézést)
2022. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én Júliusban csináltam, és az egyetlen ok pont az volt, hogy a kincstár 0,5% os jutalékért váltja vissza a kh bankban meg 1% lett volna. 10+ milliónál ez nekem nem volt elhanyagolható ezért nyitottam egy értékpapírszámlát az államkincstárnál. Visszaváltani a bankban és úgy küldeni a pénzt biztosan nem éri meg. (hacsak pl máp+ esetén ép nem kamatfizetési periódus van, mert akkor nem vonnak le) Viszont pénz utalás szerintem drágább mint az állampapír transzfer.
2022. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6, de az nem úgy van, hogy államkincstárba utaláskor tilos díjat felszámítani?
2022. júl. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es, azt nem tudom, nem próbáltam.
2022. júl. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
7-es Azt múltkor megkérdeztem az OTP-s ügyintézőtől, és az mondta, utalásnak lesz költsége, csak akkor nincs, ha kártyával veszek értékpapírt (Államkincstárnál). Én úgy is tettem, és az tényleg ingyenes volt. Csak most a már meglevő értékpapírt is szeretném átvinni.
2022. júl. 20. 15:42
 10/13 A kérdező kommentje:

6-os, igen, sem az utalás, sem a visszaváltás nem éri meg. Ezért is kérdeztem ezt az átvezetés dolgot, hátha valakinek van tapasztalata.

Megyek majd megint az OTP-be, de jövő hétre van időpontom, és gondoltam addig rákérdezek, érdemes-e egyáltalán... (ha olyan max 10 ezer körüli összeggel megúszom akkor nekem megérné)

2022. júl. 20. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!