Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik az állampapír...

Hogyan működik az állampapír eladás?

Figyelt kérdés

A MÁP+ esetében tudom, hogy forduló+5 nap ingyenes, egyébként fél százalék mostmár ha minden igaz.

PMÁP esetében és az egy éves MÁP esetében hogy alakul az idő előtti viszaváltás?

Van 10 millió forintunk, ami éppen parlagon hever, de családi házra szeretnénk költeni gyakorlatilag azonnal, amint találunk valamit. A tőzsdéhez nem értek, kevésbé likvid befektetések pedig így nem játszanak. Kb. minden infót megtaláltam az állampapírokról 160-szor, csak az idő előtti visszaváltás feltételeit nem. Kíváncsi vagyok melyikkel járnánk legjobban. Ha esetleg valaki linkelni tud hiteles infót, azt is megköszönöm.


2022. júl. 21. 06:35
 1/7 anonim ***** válasza:
PMÁP 1 %, jelenleg. Nemrég még 2 % volt, most vitték lejjebb. Szóval ez a rész bizonytalan, akár holnap is változathatnak rajta. Ugyanakkor a PMÁP kamata akkor is magasabb és jobban megéri a MÁP Pluszhoz képest, ha átváltanak 2-3 %-os visszaváltási díjra.
2022. júl. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amugy lehet pont most lenne jobb euro alapu allampapirt venni
2022. júl. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:

"Hogyan működik az állampapír eladás?"

Az államkincstárnál levő papírokra a kincstár minden nap meghirdet egy árfolyamot. Ha net-es felületen kezeled a számlád és odakatintgatasz az eladáshoz akkor a papír helyett megjelenik a pénz. A pénz bankba átutalása általában néhány óra.

Ha az állampapírod máshol van értékpapírszámlán, akkor a számlakezelő többnyire rosszabb árfolyamon váltja vissza, mint az ÁKK.

2022. júl. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:

Árfolyamok:

[link]

2022. júl. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha rövid távra akarod berakni a pénzt, akkor ne PMÁP-ot vegyél, hanem diszkont kincstárjegyet. Annak most a kamata is jobb. PMÁP csak jövőre lesz jó, amikor az idei inflációt követi majd a kamata.
2022. júl. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

MÁP+nál 2 hónap mire a kamat kitermeli visszaváltási díjat. Tehát ha <2 hónap múlva vissza akarod váltani, akkor kevesebbet kapsz vissza, mint amit beraktál.

PMÁPnál szintén kb 2 hónap.


"családi házra szeretnénk költeni gyakorlatilag azonnal, amint találunk valamit"


Mit gondolsz mikor fogtok találni valamit?

Ha hamar, akkor nincs értelme beraknod állampapírba, mert bukni fogsz rajta.

Ha szerinted fél éven belül nem valószínű, akkor már értelmes lehet.


Diszkont kincstárjegyet is elvileg idő előtt vissza lehet váltani. De ott nem tudom mennyi idő, mire nyereségesbe fordul.

2022. júl. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A PMÁP-nál én számítok arra, hogy a "nagy pénzeső" körül változtatni fognak a visszaváltás feltételein, hogy ne tehessék meg bűntetlenül a papírosok azt, hogy visszaváltják amint a hivatalos infláció esni kezd. Vagyis senki ne járjon azért olyan nagyon jól. Ez csak megérzés és ne legyen igazam, de én emiatt valamelyest ezt rizikósnak tartom a mi helyzetünkben.

Amilyen most a piaci helyzet, én nem gondolom, hogy 2-3 hónapon belül ebből szerződés lesz. Ezért sem szeretnénk, hogy csak a számlánkon heverésszen a pénz. Jó lenne tudni, hogy az egy éves állampapír és a kincstárjegy milyen feltételekkel váltható vissza lejárat előtt.

2022. júl. 21. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!