Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem követik a bankok...

Miért nem követik a bankok betéti kamatai az infláció alakulását? Bezzeg a hitel kamatokat rendszeresen emelik.

Figyelt kérdés
Az állampapíron kívül lényegében nincs elfogadható betéti kamat.

2022. júl. 22. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Forprofit vállalkozások, nem jótékonysági intézmények. Ha rá lennének kényszerítve erre akár az ügyfelek számának csökkenése, akár a likviditás fenntartása érdekében, akkor emelnék a betéti kamatokat.
2022. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez érdekes kérdés, már én is sokat gondolkoztam rajt, de értelmes választ még senki nem adott.


Pedig már az is megérné a banknak, ha a MNB -nél parkoltatja a pénzt, hátmég ha kihelyezi hitelbe...


Lehet, hogy az átlagemberek már elfogadták, hogy úgyse kapnak kamatot, de valahol mégis tartani kell a pénzt, akinek meg több van az állampapír, kötvények, tulajdonrészek vállalkozásokban, deviza...

2022. júl. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:

"Lehet, hogy az átlagemberek már elfogadták, hogy úgyse kapnak kamatot"

Szerintem ez nagyon jó meglátás. Évi egy-két százalékért az emberek nem mozgatták a néhány hónapra leköthető pénzüket.


"Pedig már az is megérné a banknak, ha a MNB -nél parkoltatja a pénzt"

Ha a bank ezzel nem tud nagyon sok pénzt bevonzani, akkor nem éri meg. Mert attól kezdve a lusták csoportjának is ki kellene fizetni ezt a kamatot. De lehet, hogy ezt nem sokáig lehet majd folytatni.


"hát még ha kihelyezi hitelbe..."

Feltehetően a még további szükséges pénzeket a bankok másképp szerezték be. Pl. építési hitelekre jelzáloglevelek kibocsájtásával.

2022. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A bank pénzből él. A berakott pénzért kevés kamatot ad, viszont a hitelezett pénzért nagy kamatot számol fel. A kettő különbözete a bank haszna. A bank nem jótékonysági intézmény. Te mint csinálnál a bank helyében? Én ugyanazt csinálnám a bank helyében amit fent leírtam.
2022. júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az embereknek rengeteg pénz csücsül a számlán, így nem érdemes betéti kamatot emelni, hiszen így is vígan tudnak hitelezni. Amint ez megváltozik, veszélybe kerül a hitelkepesseg, emelni fognak a kamaton.
2022. júl. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!