Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapír vásárlás során a...

Állampapír vásárlás során a visszafizetés módjánál a pénzszámlát vagy banki átutalást érdemesebb választani?

Figyelt kérdés

OTP Kártyám van és szeretnék állampapírt venni, de fizetni sima banki átutalással szeretnék, nehogy véletlenül elutaljak 700 ezer forintot és valami hiba miatt eltűnjön az éterben (jó tudom erre kevés az esély, de jobban szeretem a kártyás fizetést amiben rutinos vagyok).

De nem is ez a lényeg, hanem a későbbi visszafizetés.


A pénzszámla gondolom az a technikai számla ami nekem van a webkincstárban. Banki átutalás során pedig a kamat egyből megjönne az otp egyenlegemre.

[link]


Előbbit gondolom akkor célszerű választani, ha utána mást is akarok azzal kezdeni, de én alapvetően csak kamatoztatni szeretném a pénzem semmi más. A banki átutalásos kifizetésnek lesz majd költsége?

Melyiket válasszam?



2022. júl. 23. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Válaszd a pénzszámlám, onnan bármikor ki tudod utalni.

Kiutalásnak nincs költsége.

2022. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarsz újból állampapírt venni akkor a pénzszámlát.

Ha kell a pénz akkor a banki utalást.

Ilyen egyszerű.

2022. júl. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként bármikor módosíthatod.
2022. júl. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, végül a pénzszámlát választottam
2022. júl. 24. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!