Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi kamatot számoljak fel...

Mennyi kamatot számoljak fel kollégámnak 5 hónap alatt?

Figyelt kérdés

A kollégám kölcsön kért 100.000 Forintot. És azon gondolkodom, hogy mennyi kamatot számoljak fel neki. Ő (is) jófej, csípem. De mondta, hogy találjam ki neki (ami lehet 0-50%-ig). 5 hónap alatt adja vissza a tartozást, utána a kamatot. Mennyi legyen tisztességesen, reálisan a kamat?

Van erre egy standerd?

Amúgy 228.000 Ft a havi keresete ha ez számít..



2022. júl. 25. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Jegybanki alapkamat +5% van a ptkban irányadóként sokmindenre. Te is használhatod azt.
2022. júl. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
nem mindegy? Úgyse látod viszont a pénzedet. 100e meg nem fogsz pereskedni.
2022. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
12%
2022. júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 krwkco ***** válasza:
59%

"Mennyi legyen tisztességesen, reálisan a kamat? Van erre egy standard?"

Erkölcsi stadard: annyi, amennyit Te nyernél, ha nálad lenne a pénz és a szokásos módodon befektetnéd.

Most pl. a diszkont kincstárjegyekkel 10% körüli kamatot lehet elérni. Ami soknak hangzik, de 5 hónap alatt ez csak kb. 4000 forint.

Én inkább azon gondolkodnék, hogy visszakapom-e majd a pénzt. Lehet, hogy ezzel nem lesz semmi gond, ha egy kiegyensúlyozottan gazdálkodó ember egyszeri többletkiadásáról van szó. Viszont ha a korábbi tartozások okozta lyukakat foltozza ezzel a pénzzel, az már baj.

2022. júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem a kamat a lényeg, hanem hogy a pénzed elvesztése hogyan érintené téged. Ha úgy érzed, hogy nem ráz meg, akkor szabad kölcsön adni, akkor ajándéknak kell felfogni. Egyébként én a hivatalos inflációt vennem alapul + pár százalék, de ez éves kamat. Fél évre ennek a fele.
2022. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok hogy így aggódtok a pénzemért!:)

De ismerem őt már egy jó ideje, és a főnökséggel akik a fizut osszák nagyon jóban vagyok, én vagyok a legfontosabb emberük. Szóval mindenképp visszaadja, itt a poén az, hogy miért kellett neki az a pénz..

És az a poénja, hogy mutatta is, van neki egy hitelkártyája, amivel 300ezer minuszba lehet menni... na ő kb 140ezer minuszba ment is sajna, és a hónapok alatt lett abból 250ezer tartozás, és vicces, de láttam a számláit, és havonta levontak kamatnak +mittomén mire havi 20-30ezer forintot, arra a 140ezerre.. szóval így most ő is beleadott 150.000 Ft-ot, meg énis 100-at.

S nulláztuk a minuszokat, hogy ne a banknak járjon a havi 30 ezer bónusz pénz.


Így okéztam a sztorit, érthető hogy segítettem, inkább nekem adna annyit havonta, mint a banknak.


Erről jut eszembe kéne csinálni egy bankot!😀😅🤣🤣

Ennyi kamu pénzt benyelni, én is jókedvvel tenném mint a bank is teszi...🙂😅

2022. júl. 25. 19:33
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Én csak akkor számítanék fel kamatot, ha amúgy azt a pénzt betettem volna valamilyen más megtakarításba ami kamatozott volna nekem ezen idő alatt. Minden más esetben szerintem smucig dolog kamatot felszámolni ismerősnek/kollégának. Mármint olyannak akiknek eleve adnék kölcsön, ergo valószínűleg minimálisan is, de kedvelem.
2022. júl. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Feltételezem te is ennyit kereshetsz nagyjából. Én nem adnék kölcsön, mivel akinek nincs 100ezer ftja se, az napról napra vegetál. Bejön majd most a horror rezsiszámla, az utolsó gondja lesz, hogy neked visszaadja a pénzt, valószínűleg le is léphet a munkahelyéről.
2022. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Na igen, akinek nincs 100ezer forint megtakarítása se, annál elég nagy a kockázat, hogy ezt nem fogja tudni visszaadni.

Felszámolsz 10% kamatot, az +10ezer forint. Boldog leszel tőle? Ha nem, akkor inkább adjad kamatmentesen.

Ha zavar a tudat, hogy van rá esély, hogy nem fogod visszakapni, akkor meg ne is adjál kölcsön.

Kölcsönt akkor és annyit adunk, ami nem zavar (nagyon), hogyha sose adják vissza.

2022. júl. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Közeli barátságok, rokonságok mentek már szét emiatt, kollégának biztos nem adnék. De te már adtál neki ezek szerint.
2022. júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!